Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HAFTALIK ASAYİŞ RAPORU
HAFTALIK ASAYİŞ RAPORU
Bu hafta Antalya emniyet müdürlüğünün operasyonuyla hırsızlık ve trafik kazalarına karışan bazı sanıklar yakalandı. Haftalık asayiş raporu şöyle: HAFTALIK ASAYİŞ RAPORU Evden ve Otodan Hırsızlık Olaylarının Şüphelisi 2 Şahıs Yakalandı...
12 Şubat 2017 17:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Bu hafta Antalya emniyet müdürlüğünün operasyonuyla hırsızlık ve trafik kazalarına karışan bazı sanıklar yakalandı. Haftalık asayiş raporu şöyle:

HAFTALIK ASAYİŞ RAPORU

Evden ve Otodan Hırsızlık Olaylarının Şüphelisi 2 Şahıs Yakalandı

 1-Kepez İlçesi Yeni Emek Mahallesinde bulunan bir ikamette 04 Şubat günü meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Hırsızlık olayını (2) erkek şahsın gerçekleştirdiği ve şahıslardan birinin (Ç.A.) isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup, şüpheli (Ç.A.) 06 Şubat günü görevlilerimizce yakalanmıştır.
Şüpheli (Ç.A.) hakkında hazırlanan  tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

2-Kızıltoprak Mahallesinde bir ikametin önünde otodan hırsızlık şüphelisi bulunduğunun bilgisi elde edilmesi üzerine, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce olay yerine intikal edilmiş, park halinde bulunan kapısı açık otonun içerisinde bulunan şüpheli şahıs araç içerisinde suçüstü yakalanmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimize teslim edilen şüpheli (A.D.) hakkında yapılan araştırmada, şüphelinin yakalandığı adrese yakın (2) ayrı yerde bulunan (2) otonun da kapısını açmaya çalıştığı tespit edilmiştir.

 Şüpheli (A.D.) hakkında hazırlanan (3) ayrı otodan hırsızlık olayları ile ilgili sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

emniyet polis logo

Manavgat İlçesinde 3 Ayrı Motosiklet Hırsızlığı Şüphelisi ve 15 Aranan

Şahıs Yakalandı

 

1-(S.Ç.) isimli şahsın 03 Şubat günü Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaptığı müracaatta, 01 Şubat günü Manavgat İlçesi Side Mahallesinde kendisine ait olan motosikletinin çalındığını, internet üzerinden Manavgat 2.el isimli sitede motosikletinin satılık ilanını gördüğünü, (S.A.) isimli hesabın kullanıcısı ile pazarlık yaptığını, motosikleti almak için buluşacaklarını beyan etmesi üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;

Buluşma noktasında gerekli tertibat alınmış, buluşma noktasına gelen (3) şahıs görevlilerimizi görünce kaçmaya başlamış, şüphelilerden (T.K.) isimli şahıs görevlilerimizce yakalanmıştır. Şüpheli (T.K.)’nın yapılan üst aramasında (1) adet sallama tabir edilen kesici alet, kağıt içerisinde (1,30 gr.) esrar olduğu değerlendirilen madde ve kaçarken üzerinden attığını beyan ettiği kuru sıkı tabanca ele geçirilmiştir.
Şüpheli (T.K.) hakkında yapılan araştırmada; 12 Şubat 2016 günü Yukarı Pazarcı Mahallesinde, 25 Ağustos 2016 günü Çağlayan Mahallesinde meydana gelen  “Bisiklet ve Motosiklet Hırsızlığı” suçlarından arandığı tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

2-Manavgat ilçesinde aranan şahısların yakalanmasına yönelik ilçe genelinde 50 ayrı adreste yapılan aramalarda; (1) şahıs “Hakaret”, (1) şahıs “Uyuşturucu Ticareti Yapmak ve Devlet Büyüklerine Hakaret”, (1) şahıs “FETÖ/PDY Terör Örgütü Mensubu Olmak”, (1) şahıs “Memura Mukavemet”, (1) şahıs “Mala Zarar Verme”, (1) şahıs “Karşılıksız Yararlanma”, (9) şahıs “Borçlunun Ödeme Yükümlülüğünü İhlal” suçlarından olmak üzere toplam 15 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilen (15) şüpheliden (7)’si tutuklanmıştır.

emniyet polis logo

Gazi Bulvarı’nda Ölümlü Trafik Kazasına Karışan Şahıs MOBESE Kayıtlarından Tespit Edilerek Yakalandı

 
06 Şubat günü (Ş.Y.) isimli şahsın, ilimiz Gazi Bulvarı Çallı Tıp Merkezi önünden Ulus Mahallesi istikametine yaya geçidi olmayan yerden karşıdan karşıya geçtiği esnada, Çallı-Havalimanı istikametine gitmekte olan bir aracın çarparak kaçtığı, (Ş.Y.)’nin yaralandığı ambulans ile Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldığı ve tedavisinin devam ettiği esnada öldüğü anlaşılmıştır.
Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce trafik kazasına sebebiyet veren aracın ve sürücüsünün tespit edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda, olay yerinde (1) adet sağ dikiz aynası bulunmuş, MOBESE kayıtlarından aracın kaçış güzergahında yapılan tetkikte, sağ dikiz aynası bulunmayan aracın plakası tespit edilmiş, araç hakkında yapılan sorgulamada ise (M.K.) isimli şahsa ait olduğu tespit edilmiştir.
(M.K.) isimli şahsa ulaşıldığında aracın kendi üzerine kayıtlı bulunduğunu ancak aracı gün içerisinde (V.K.) isminde eşinin kullandığını beyan etmesi üzerine, (V.K.) isimli şahıs ile görüşülmüş ve kazayı kendisinin yaptığını, kaza anında sağ dikiz aynasının kırıldığını, kaza yerinde durmayarak kaçtığını ve Serik ilçesinde aracının aynasını yaptırdığını beyan etmiştir.
Ölümlü trafik kazasına karışan (V.K.) isimli şahıs 07 Şubat günü görevlilerimizce yakalanmış ve hakkında hazırlanan tahkikat evrakıyla birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa