Kapat
HAİNLER YİNE GÖREV BAŞINDA
HAİNLER YİNE GÖREV BAŞINDA
Genelkumay Başkanlığı Şırnak-Uludere’de dün bir uzman çavuş un uzaktan kumandalı patlayıcı nedeniyle şehit olduğunu duyurdu, bugün de terör örgütü tarafından yeni bir saldırı girişimi olduğunu açıkladı. GenelkurmayBaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak Düğün Dağı’ndaki üs...
7 Mart 2014 18:39
Font1 Font2 Font3 Font4

Genelkumay Başkanlığı Şırnak-Uludere’de dün bir uzman çavuş un uzaktan kumandalı patlayıcı nedeniyle şehit olduğunu duyurdu, bugün de terör örgütü tarafından yeni bir saldırı girişimi olduğunu açıkladı. GenelkurmayBaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak Düğün Dağı’ndaki üs bölgesine askerlerin üzerine yoğun bir ateş açıldığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer verilen açıklamada, Şırnak’ın Uludere ilçesinde, Ortasu köyünün yaklaşık 6 kilometre güneyinde, Türkiye-Irak hudut hattında, dün meydana gelen El Yapımı Patlayıcı (EYP) ile yapılan saldırı mahallinde, olay yeri incelemesi yapmak maksadıyla, beş Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile bir Mayın EYP Tespit ve İmha Timi ve birJandarma Özel Harekat Timi ile bölgeye intikal edildiği belirtildi.

Faaliyet esnasında, saat 06.45 sularında, hududun Irak tarafından, bölücü terör örgütü mensuplarınca, unsurların bulunduğu bölgeye bir havan atışı yapıldığı aktarılan açıklamada, bunun üzerine Beyaz Tepe Üs Bölgesinden, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu bölgeye havan atışı yapıldığı belirtildi.

Ayrıca Düğün Dağı Üs Bölgesine Türkiye-Irak hudut hattı üzerinde bugün saat 09.47 sularında, üs bölgesinin yaklaşık bin metre güneydoğusundan, bölücü terör örgütü mensuplarınca, kannas keskin nişancı silahı ile ateş edildiği, birlikler tarafından ateşle karşılık verildiği aktarıldı.

Açıklamada, “Müteakiben aynı bölgeden, bölücü terör örgütü mensuplarınca saat 10.05 sularında yine Düğün Dağı Üs Bölgesine biksi makineli tüfek ve kannas keskin nişancı silahı ile ateş açılmıştır. Açılan ateşe birliklerimiz tarafından yine anında karşılık verilmiş, açılan ateşlerimiz üzerine terörist atışları kesilmiştir. Teröristlerin açtığı ateşler sonucu herhangi bir zayiat olmamıştır” ifadesine yer verildi.

Diğer taraftan, dün Beyaz Tepe Üs Bölgesinin güneydoğusunda meydana gelen olay mahallinde yapılan inceleme sonucu, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Musa Somay’ın, yola tuzaklanan iki EYP’nin bölücü terör örgütü mensuplarınca uzaktan komutalı olarak patlatılması sonucu şehit olduğunun tespit edildiği bildirildi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa