Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HAKAN TÜTÜNCÜ’DEN AÇIKLAMA GELDİ
HAKAN TÜTÜNCÜ’DEN AÇIKLAMA GELDİ
Antalya’da Kepez ilçesi sınırları içerisinde bulunan Göçerler Mahallesi’nde makilik alanda bulunan Atatürk heykeli ile ilgili Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yazılı basın açıklaması yaptı. Basın bülteni şöyle; BASININ VE KAMUOYUNUN...
20 Eylül 2017 09:10
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya’da Kepez ilçesi sınırları içerisinde bulunan Göçerler Mahallesi’nde makilik alanda bulunan Atatürk heykeli ile ilgili Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yazılı basın açıklaması yaptı.

atatürk kepez

Basın bülteni şöyle;

BASININ VE KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Kepez İlçemiz sınırları içinde Göçerler mahallemizde boş bir arazide Atatürk heykelinin bulunduğuna ilişkin haberler basına yansımıştır. Bu haberlere vakıf olunmasının akabinde, olayın ilçemiz sınırlarında gerçekleşmesi nedeniyle konuya hassasiyet gösterilmiştir.

Basında yer alan fotoğraflar incelendiğinde; haberlere konu Atatürk heykelinin, kapanan eski Varsak Belediyesinin bahçesinde yer alan ve mevcut imar planlarına göre 5 YIL önce yol yapım çalışmaları sırasında, her hangi bir zarara uğramaması için kaldırılan Atatürk heykeline benzediği fark edilmiştir.

Bunun üzerine; heykelin 5 YILDIR ÖZENLE MUHAFAZA EDİLDİĞİ Fen İşleri Müdürlüğü’nün Fevzi Çakmak Mahallesindeki deposunda gerekli kontroller yapılmış, daha birkaç gün önce orada olduğu bilinen Atatürk heykelinin yerinde olmadığı tespit edilmiştir. Durum derhal Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından tutanak altına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunulmuştur. Ayrıca Belediyemiz bünyesinde, kasıt veya ihmale yönelik bir hususun bulunup bulunmadığının araştırılması için İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR.

Hiç şüphesiz ki, Atatürk Milletimizin ortak değeridir. Kepez Belediyesi olarak bugüne kadar Atatürk’ün aziz hatırasına her zaman sahip çıktık. Kendisinin manevi hatırasına herhangi bir saygısızlıkta bulunmak bir yana, fikirlerini gelecek nesillere aktarmaya yönelik birçok proje ve etkinlik gerçekleştirdik. Bu husus Antalya kamuoyu tarafından da yakından bilinmektedir.

Bilgimiz ve dahlimiz dışında gerçekleşen, kamuoyunda infiale sebep olan bu elim hadiseyi, en ağır biçimde ve şiddetle kınıyoruz. Kepez Belediyesinin böyle talihsiz bir olayla yan yana anılması en büyük üzüntümüzdür. Söz konusu olayın fail ya da faillerinin bulunup hukuka teslim edilmesi için gereken her türlü çalışmayı sürdürüyoruz.

Olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmaların Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde devam ettiğinin, sorumluların bir an evvel tesbiti ile gerekli cezai işlemlerin yürütülmesi için kararlı olduğumuzun kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

Saygılarımla

Hakan TÜTÜNCÜ 

                                                                                                 Kepez Belediye BaşkanıYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa