Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HALK KART DAVASI ERTELENDİ
HALK KART DAVASI ERTELENDİ
ANTALYA’da CHP’nin dördüncü sıradaki milletvekili adayı Mustafa Akaydın’ın 17 yıla varan hapis cezası istemiyle yargılandığı Halk Kart davası 22 Ekim’e ertelendi. Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Mustafa Akaydın’ın da aralarında bulunduğu...
15 Mayıs 2015 11:24
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA’da CHP’nin dördüncü sıradaki milletvekili adayı Mustafa Akaydın’ın 17 yıla varan hapis cezası istemiyle yargılandığı Halk Kart davası 22 Ekim’e ertelendi.

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Mustafa Akaydın’ın da aralarında bulunduğu 24 sanığın ‘ihaleye fesat karıştırma, irtikap ve edimin ifasına fesat karıştırma’ suçlamalarıyla Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı toplu taşıma araçlarında kartlı ulaşımla ilgili davanın duruşması yapıldı.

Duruşmada Engin Günaydın, Gülay Balkıç ve Mustafa Balkıç adlı toplu ulaşım hizmeti veren üç müştekinin ifadesi alındı. Müştekilerin üçü de sanıklardan şikayetçi olmadıklarını, davaya da katılmak istemediklerini söyledi. Mustafa Balkıç ifadesinde elektronik bilet toplama cihazı takma zorunluluğu getirildiğinde bunu takmak istemediğini söyledi. Ancak bu cihaz takıldıktan sonra bir sorun yaşamadığını, halen de bu cihazın faal olarak çalıştığını belirten Balkıç, kartlı yolculuklar nedeniyle de hiçbir alacağının olmadığını açıkladı.

Mahkeme iddianamenin konusunu oluşturan ihaleye fesat karıştırmak, edinim ifasına fesat karıştırma ve irtikap suçları yönünden A-Kent Ödeme Teknolojileri A.Ş.’nin kazandığı ihaleyle ilgili teknik bilirkişiden rapor istenmesine karar verdi. Bu rapor alındıktan sonra da ayrıca Sayıştay’dan emekli iki hesap uzmanı ile Danıştay ya da üniversiteden 3 kişilik bilirkişi heyetinden de ikinci bir rapor alınmasına karar veren mahkeme, validatörlerle ilgili belgelerin de incelenmek üzere Ankara’ya gönderilerek teknik bilirkişilerden ayrı ayrı rapor istenmesine karar verdi. Duruşma 22 Ekim tarihine ertelendi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa