Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HALKA SORULACAK
HALKA SORULACAK
Doğu Garajı Projesi Pazar günü halkın onayına sunuluyor ‘Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi’ için 31 Temmuz Pazar günü referandum düzenleniyor. Halk, “Evet” derse proje hayata geçirilecek. Büyükşehir Belediyesi,...
28 Temmuz 2016 18:48
Font1 Font2 Font3 Font4

Doğu Garajı Projesi Pazar günü halkın onayına sunuluyor
‘Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi’ için 31 Temmuz Pazar günü referandum düzenleniyor. Halk, “Evet” derse proje hayata geçirilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Güneş Doğudan Yükseliyor sloganıyla geçtiğimiz hafta Antalyalılara tanıttığı, Doğu Garajı’nı Antalya’nın yıldızı yapacak proje için 31 Temmuz Pazar günü referandum yapıyor. Projenin uygulanacağı Çaybaşı ve Yüksekalan mahallelerinde yaşayanların önüne sandık konulacak ve projeyi isteyip, istemedikleri sorulacak. Seçim kurullarından alınan seçmen listeleri üzerinden yapılacak referandumda, vatandaşlar kimlikleri ile gelip imza karşılığı tercihini kullanacak.

MAHALLELİ VE ESNAF OY KULLANACAK
Yaklaşık 11 bin seçmenin bulunduğu iki mahallede muhtarlıklarda sandıklar kurulacak. 31 Temmuz Pazar günü saat 08.00’de başlayacak tercih kullanma işlemi 17.00’de sona erecek. Seçmen listelerinde bulunmayan bölge esnafı da iş yeri sahibi olduklarını gösteren belge ve kimlikleri ile oy kullanabilecek. Referandumda nasıl oy kullanacakları ile ilgili bölgedeki 1572 esnaf ve 11 bine yakın seçmen broşürlerle bilgilendirildi.

OYLAMA SANDIK KURULU NEZARETİNDE YAPILACAK

Aynı normal bir seçimde olduğu gibi sandık kurulları nezaretinde, gizli oy yönteminde yapılacak referandumda, vatandaşlar kabinlerde “Evet”  ya da “Hayır” yazılı pusudan birini tercih ederek, damgalı zarf içinde sandıklara atacak. Tam bir seçim ciddiyetinde yapılacak referandumda, halk “Evet, projeyi istiyoruz” derse, proje süratle hayata geçirilecek. Hayır çıkması durumunda vatandaşların kararına saygı duyulacak.
doğu-garajı-(5)

Gelişmiş ülkelerde referandumun çok alışıldık bir yöntem olduğunu anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, “Halkın görüşüne sadece seçimden seçime değil, önemli projelerde de başvurmayı demokrasinin gereği olarak görüyoruz. Yani biz seçildik bildiğimizi yaparız anlayışı yok. Katılımcı, şeffaf yönetimin, demokrasinin gereğini bu referandumlarla halkımızın kanaatini alarak yapıyoruz. Dolayısıyla halkımız ne derse o” diye konuştu.
Türel,  “Vatandaşımızın katılımı ve kararı bizim için çok önemli. Projeyi halkımız onaylarsa gerçekleştirmek istiyoruz. Çaybaşı ve Yüksekalan’da yaşayan vatandaşlarımızı, referanduma katılmaya davet ediyorum. Halkımız bize yapın derse çok kısa süre içinde projenin ihalesini gerçekleştireceğiz” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa