Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Halkın desteği ile hizmete devam
Halkın desteği ile hizmete devam
Varsak’ta iki okulda 671 öğrenciye forma hediye eden Başkan Hakan Tütüncü, halkın desteği ve hayır duası ile yorulmak nedir bilmeden, hizmet üretmeye devam edeceklerini söyledi. Kepez Belediyesi’nin, eğitime önemli bir...
20 Ekim 2015 17:49
Font1 Font2 Font3 Font4

Varsak’ta iki okulda 671 öğrenciye forma hediye eden Başkan Hakan Tütüncü, halkın desteği ve hayır duası ile yorulmak nedir bilmeden, hizmet üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Kepez Belediyesi’nin, eğitime önemli bir desteği olan öğrencilere okul forması hediye edilmesi projesi, Varsak bölgesindeki Karşıyaka ve Şehit Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut İlkokulu’nda devam etti.

Eğitime tam destek

Okul forması dağıtım törenlerinde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz belediye olarak eğitime önemli destekler veriyoruz. Bundan dolayıdır ki, 7 yıl boyunca okullarımız eğitim imkânlarımız belli bir seviyeden artık takdir edilecek belli bir seviyeye doğru geldi. Gerek yeni okulların yapılması konusunda gerek eğitim ve öğretim imkânlarının daha da güçlendirilmesi konusunda, her zaman eğitimin yanındayız. Eğitime önem verirsek ülkemizin geleceğini, ülkemizin yarınlarını çok daha aydınlık hale getirebiliriz.” açıklamasını yaptı.
Varsak Karşıyaka İlkokulu öğrencilerine yeni okul binası müjdesi de veren Başkan Tütüncü, okula ek bina yapılması için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirtti.

Halkin-destegi-ile-hizmete-devam_7

Varsak’ta hizmet sözleri tutuluyor

Tütüncü, dönemlerinde Varsak’a önemli bir hizmetler yaptıklarını kaydederek, şunları söyledi: “Varsak’ın yolları, parkları çok güzel oldu.  Bölgeye yeni okullar yapıldı.  Çok büyük projeler, dev eserler Varsak’ta hayat buldu. Ama yapılan hizmetleri bölge halkı için yeterli görmüyoruz. Varsaklı  hemşehrilerimiz, çocuklarımız çok daha güzel eserlere layık. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar Varsak’a verdiğimiz her sözü yerine getirdiğimiz gibi sözünü verdiğimiz iki tane eseri birinin temel atmasını, diğerinin açılışını geçtiğimiz Cumartesi günü yaptık. Varsak’a emniyeti getiriyoruz. Artık Kepez’in polis merkezi Varsak’ta olacak. Polis merkezinin temelini attık. Hayırlı olsun. Doktor ve acil yardım Varsak’a yakın olsun, dedik ve söz verdiğimiz sağlık kuruluşunu 112 acil istasyonunu hizmete açtık.”

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez halkı için gece-gündüz mesai yaptıklarına işaret ederek, “ Arkadaşlarımızla gün geliyor 14, 18 saat mesai yapıyoruz. Bu hizmetler bu anlayışla ortaya çıkıyor. Yürüdüğümüz yolda en büyük gücümüz halkımızın desteği ve hayır duasıdır.  Halkımızın desteği devam ettiği sürece biz de yorulmak nedir bilmeden çalışacağız, hizmet üretmeye devam edeceğiz.”

671 öğrenciye 1342 forma

Tütüncü, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Alanay, Mustafa Özsoy ve mahalle muhtarlarıyla öğrencilere formalarını hediye etti.
Tütüncü, törenin ardından bir araya geldiği öğretmenlerle sohbet etti, isteklerini dinledi.
Her iki okulda 671 öğrenciye yazlık ve kışlık olmak üzere 1342 adet okul forması dağıtıldı.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa