Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HALTERDEN ANTALYA’YA GELEN İLK BÜYÜK BAŞARI
HALTERDEN ANTALYA’YA GELEN İLK BÜYÜK BAŞARI
Macaristan’da düzenlenen Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonasında kiloda 125 kilogram kaldırıp gümüş madalya kazanan Akdeniz Gençlik ve Spor kulübü sporcusu Faruk Öztürk, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu’nu makamında...
4 Aralık 2015 19:59
Font1 Font2 Font3 Font4

Macaristan’da düzenlenen Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonasında kiloda 125 kilogram kaldırıp gümüş madalya kazanan Akdeniz Gençlik ve Spor kulübü sporcusu Faruk Öztürk, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

Macaristan’da düzenlenen Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonası hakkında Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu’nabigi veren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Soner Yasak, 24-25 Kasım tarihlerinde 35 ülke arasında  Türkiye adına yarışan Akdeniz Gençlik ve Spor kulübü sporcusu Faruk Öztürk’ün 88 kg’da125 kg’da Avrupa 2’ncisi olarak Antalya’da Halterde ilk defa büyük başarı elde ettiğini belirtti.

Halter benim için tutku

Spora ilk olarak Tekerlekli Sandalye Basketbol branşında başladığını  belirtenAkdeniz Gençlik ve Spor kulübü sporcusu Faruk Öztürk, Halter antrenörü Ekrem Celil’in desteğiyle haltere başladığını söyledi. Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesi 11. Sınıf öğrencisi olan Öztürk’ün sporun yanında akademik başarının kendisi için önemli olduğunu ve üniversiteyi Beden Eğitimi öğretmenliği alanında okumak istediğine değindi. Öztürk kedisinden desteklerini esirgemeyen Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu’naTürkiyeBedenselEngellilerSporFederasyonuAs Başkanı Soner Yasak’a, Halter antrenörü Ekrem Celil’e ve ailesine teşekkürlerini sundu.

Sporcu rol modeldir

Faruk Öztürk’ün Macaristan’da düzenlenen Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonasında gösterdiği ikincilik başarısının kendisini mutlu ettiğini belirten Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu, İyi bir sporcunun spor yanında akademik başarısıyla bir yere geleceğini ve bir çok sporcuya rol model olarak örnek olacağını kaydetti. Hacıcaferoğlu, Faruk Öztürk’ün 2020 olimpiyatlarında da başarılı olacağı inancında olduğunu ve bu sayede kendisine her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Akdeniz-Gençlik-ve-Spor-kulübü-sporcusu-Faruk-Öztürk1

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu, Halter sporcusu Faruk Öztürk’e spor malzemesi hediye etti. Ziyaret toplu resim çekimi ardından sona erdi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa