Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HAVALİMANI’NA GİDECEK
HAVALİMANI’NA GİDECEK
Meydan-Havalimanı-EXPO hattında çalışacak raylı sistem araçları için ihale sürecini tamamladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı tarafından yapılan ihale sonucunda 18 adet raylı sistem aracı Hyundai Eurotem...
22 Kasım 2015 19:27
Font1 Font2 Font3 Font4

Meydan-Havalimanı-EXPO hattında çalışacak raylı sistem araçları için ihale sürecini tamamladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı tarafından yapılan ihale sonucunda 18 adet raylı sistem aracı Hyundai Eurotem şirketi tarafından üretilecek ve sistemde işletmeye alınacak.
Antalya 2. Aşama Raylı Sistem Projesi 18 adet raylı araç temini ve işletmeye alma ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı. Meydan-Havalimanı-Expo arasında Ulaştırma Bakanlığı tarafından inşa edilecek olan raylı sistem hattında Antalya Büyükşehir Belediyesinin Hyundai Eurotem firmasından alacağı raylı sistem araçları çalışacak. Firmanın yaptığı raylı sistem araçları genelde yine kendi iştirakçisi olan Hyundai Rotem firmasının raylı sistem araçları ile aynı. Bu firma ise Hyundai firmalarının Türkiye’de TCDD ortaklığında kurduğu bir yapı ve çeşitli belediye ve kurumlara raylı sistem araçları yapıyor. Marmaray ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin raylı sistem araçlarını da Hyundai Eurotem üretiyor.

antalya-yeni-tramvay
Hyundai Eurotem kimdir?
Hyundai Eurotem, Kore’den Hyundai Rotem ve Hyundai Corporation, Türkiye’den de TCDD, TÜVASAŞ ve Haco şirketlerinin ortaklığı ile 2006’de kurulmuştur. Şirket, Türkiye’de hızlı tren ve tramvay setleri ve çeşitli demiryolu araçları üretmektedir.

antalya-tramvay

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı tarafından 25 Ağustos 2015 günü teklifleri toplanan, “Antalya 2. Aşama 18 adet raylı sistem araçları temini ve işletmeye alma” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 116.235.091 TL olarak belirlenen ihaleyi kazanan Hyundai Eurotem ile geçtiğimiz günlerde 29.428.470 Euro teklifi üzerinden sözleşme imzalandı.

KAYNAK: Antalya Toplu UlaşımYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa