Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HBVAKV Ege’de toplandı
HBVAKV Ege’de toplandı
HBVAKV Ege’de toplandı Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Ege Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı Çiğli Evka 2 Cemevi’nde gerçekleştirdi. Toplantının çok verimli geçtiğini kaydeden HBVAKV Genel Saymanı ve Akdeniz...
16 Eylül 2018 21:35
Font1 Font2 Font3 Font4

HBVAKV Ege’de toplandı

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Ege Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı Çiğli Evka 2 Cemevi’nde gerçekleştirdi. Toplantının çok verimli geçtiğini kaydeden HBVAKV Genel Saymanı ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Ege Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı, İzmir Çiğli Şubesi’nin ev sahipliğinde Çiğli Evka 2 Cemevi’de gerçekleştirdi. Toplantıya HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez, Genel Başkan Yardımcıları Nusret Tunç ve Kamber Yurdakurban, Genel Sekreter Hüseyin Gülseven, Genel Saymanı ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe, Yönetim Kurulu üyeleri Gülümser Altuntaş ve Dr. Rıza Akdeniz,  Çiğli Şube Başkanı Hüseyin Han, Zeytinli Şube Başkanı Ziya Şahverdi, Uzundere Şube Başkanı Satılmış Pekgöz, Güzelbahçe Şube Başkanı Ali Rıza Özkan, Kuşadası Şube Başkan Yardımcısı Adil Lafçı, Aydın Şube Başkanı Rıza Akdeniz, Didim Akbük Şube Başkanı Haydar Kocaoğlu, Manisa Şube Başkan Yardımcısı Doğan Gürer ve Datça Şube Başkanı Murat Yıldırım ile dernek üyeleri katıldı.

1 Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı HBVAKV

“KİMSE KİMSEDEN ÜSTÜN DEĞİL”

Hakka yürüyen tüm hak şehitleri için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan toplantı Pir Özdoğan Sağlam’ın çerağ (çıra kandil gibi aydınlatma aracı)  uyandırması ve deyişler seslendirmesi ile devam etti.  Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren HBVAKV Çiğli Şube Başkanı Hüseyin Han, “Ülkenin bütün kültürlerinin, kimliklerinin asıl kimlik olduğu, hiç kimsenin kimseden üstün olmadığı, asıl olan insan olmak olduğunu belirterek Alevilik vardır, Alevilik haktır diyoruz” diye konuştu. Toplantı divan oluşturulmasından sonra basına kapalı devam etti.

 3 hbvakv izmir

“TOPLANTI ÇOK BAŞARILI GEÇTİ”

Toplantıyı değerlendiren HBVAKV Genel Saymanı ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe, “HBVAKV Ege Danışma Toplantımızı Çiğli’de gerçekleştirdik. İzmir Çiğli Şubesi Başkanı Hüseyin Han ve yönetiminin üstün mihmandarlığı (konukseverliği) sayesinde ve Gençlikten Sorumlu Eren Alagöz başta olmak üzere gençlerimizin olağanüstü gayretleriyle toplantı çok başarılı geçti. Emeği geçenlere Genel Merkez yönetimi adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

4 HBVAKV İzmir

“SİYASETTE ETKİN OLACAĞIZ”

HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez de toplantının çok verimli geçtiğini belirterek Ege’den başladıkları bölge toplantılarına her ay bir bölgede devam edeceklerini açıkladı.  Geçmez, “Ülke genelinde; siyasette, sivil toplumda, ekonomide daha çok söz sahibi olmak için çalışacağız. Yerel seçimlerde adaylar belirlenirken bizim görüşlerimizin de dikkate alınması ve aday belirlemede söz sahibi olmak için HBVAKV olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa