Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HBVAKV’dan Cemevi teşekkürü
HBVAKV’dan Cemevi teşekkürü
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın (HBVAKV) Genel Merkez yöneticileri ile 44 şubesinin yöneticileri, Adana Ceyhan Cemevi’nin açılışında bir araya geldi. HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez Cemevi’ni yaptıran Adana Büyükşehir...
9 Ekim 2018 17:09
Font1 Font2 Font3 Font4

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın (HBVAKV) Genel Merkez yöneticileri ile 44 şubesinin yöneticileri, Adana Ceyhan Cemevi’nin açılışında bir araya geldi. HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez Cemevi’ni yaptıran Adana Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederken, bu hizmetin diğer belediyelere örnek olmasını diledi.

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ceyhan Cemevi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi’nin açılışı törenle gerçekleştirildi.  Açılışa;  Adana Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, , Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, CHP Genel Başkan Yardımcıları Akif Hamzaçebi ve Onursal Adıgüzel, CHP Adana Milletvekilleri Orhan Sümer, Ayhan Barut ve Burhanettin Bulut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Gani Kaptan, Alevi Kültür Derneği Genel Başkanı Doğan Demir, Alevi Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Gülsever, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe, Adana Şube Başkanı Sayım Yılmaz, Seyhan Şube Başkanı Bahadır Ocakbaşı; HBVAKV Genel Merkez ve 44 şubesinin yöneticileri,  siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLSUN”

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetini çok önemsediklerini kaydeden HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez, “Ceyhan Cemevi ve Kültür Merkezi’nin yer aldığı arsa Adana Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından sağlandı. Ardından da bir yıl gibi kısa bir sürede bitirilip tapusu ve mülkiyeti ile beraber, binanın içi de dayatılıp döşenerek teslim edildi. Bu hizmetinden dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Bu davranışın, arsa ve bina yapımı talebimiz karşısında bahane üretip ipe un seren bütün belediyelere örnek olmasını temenni ediyoruz” dedi.

2 cemevi açılışı

“BİR ARADA VE TEK YUMRUĞUZ”

Ceyhan Cemevi’nin açılışında örnek bir tablo sergilendiğine dikkat çeken Ercan Geçmez,  “Türkiye’deki örgütlü Alevilerin nerede ise tamamına yakınını temsil eden Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanının, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanının, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanının ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanının Ceyhan’da bir araya gelip ortak irade ve tavır belirlemesi Alevi davasına ciddi bir sinerji kazandıracaktır. .”Aleviler neden bir araya gelemiyor” diyenlere açıkça duyuyoruz ki “Biz bir arada ve tek yumruğuz. Ayırımcılık yapmaktan, asimilasyon manevralarından vazgeçin. Herkes bilsin ki haklı ve onurlu mücadelemiz her gün güçlenerek devam edecektir. Haksızlığın ve zulmün karşısında boyun eğmeyeceğiz, Hüseyni bir duruş sergilemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ADANA’DA AŞURE LOKMASI’NDA BULUŞTULAR

Açılışa katılan protokol üyeleri ile dernek ve vakıf yöneticilerinin bir gün önce de Adana Şube Başkanı Sayım Yılmaz’ın ev sahipliğinde Adana Cemevi’nde düzenlenen “Aşure Lokması’nda buluştuklarını hatırlatan HBVAKV Genel Başkanı Geçmez, “Dün Adana’da sergilediğimiz birlikteliği bugün Seyhan ilçemizde sergiliyoruz. Bu 2 organizasyonlarda bizi en iyi şekilde ağırlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra  Adana Şube Başkanı Sayım Yılmaz ile  Seyhan Şube Başkanı Bahadır Ocakbaşı’na yürekten teşekkür ediyorum. 2 gün boyunca örnek bir beraberlik tablosu ortaya koyduk. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

4 ceyhan cemevi 3 HBVAKV yöneticileriYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa