Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HBVAKV’dan eğitim toplantısı
HBVAKV’dan eğitim toplantısı
HBVAKV’dan eğitim toplantısı Hacı Bektaşi Anadolu Kültür Vakfı’nın 40 şubesinin yöneticileri, Antalya’da düzenlenen eğitim kampında bir araya geldi.  Toplantının açılışında konuşan Vakıf Genel Başkanı Ercan Geçmez, “Hz Ali, Hz Hüseyin,...
14 Aralık 2018 22:17
Font1 Font2 Font3 Font4

HBVAKV’dan eğitim toplantısı

Hacı Bektaşi Anadolu Kültür Vakfı’nın 40 şubesinin yöneticileri, Antalya’da düzenlenen eğitim kampında bir araya geldi.  Toplantının açılışında konuşan Vakıf Genel Başkanı Ercan Geçmez, “Hz Ali, Hz Hüseyin, Pir Sultan, Hacı Bektaşi ve daha nice ulularımızın bize gösterdiği yol mazluma sahip çıkmaktır.  Bunun gereklerini yerine getirmekle mükellef olduğumuzu bilmemiz gerekir” dedi.

Bölge danışma toplantılarını tamamlayan Hacı Bektaşi Anadolu Kültür Vakfı’nın 40 şubesinin yöneticileri ile Genel Merkez yönetimi Antalya Porto Bello Otel’de gerçekleştirilen eğitim kampında bir araya geldi.

40 ŞUBE YÖNETİMİ ANTALYA’DA BULUŞTU

Konyaaltı Belediyesi’nin desteğiyle HBVAKV Genel Saymanı ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe, Antalya Şube Başkanı Nurettin Erdoğan ve Vakfın eski Saymanı Zeynel Can’ın organizasyonuyla gerçekleştirilen eğitim toplantısının açılış törenine; Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek. , HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez, Genel Sekreter Hüseyin Gülseven, Genel Başkan Yardımcıları Gülümser Yılmaz ve Rıza Akdeniz , 40 şubenin başkanı ve yönetim kurulu ile Alevi dedeleri, şubelerin kadın ve gençlik kolu başkanları katıldı.

3 eğitim kampı

“EN BÜYÜK ALEVİ ÖRGÜTLENMESİYİZ”

Toplantının açılış konuşması gerçekleştiren Genel Başkan Ercan Geçmez, “HBVAKV, vakıf olarak Türkiye’nin en büyük Alevi örgütlenmesidir. Bu büyüklüğü sadece üye sayımıza bakarak söylemiyorum. Yaptığımız işlerin, ürettiğimiz değerlerin büyüklüğünden bahsediyorum. Bunu ileriye taşımak için daha büyük bir gayret sarf etmemiz gerekiyor Türkiye’nin geldiği nokta iyi bir nokta değildir. Ötekileştirmenin önüne geçmek için dayanışma içinde olmamız lazım. Birlikte çalışmanın, birlikte üretmenin değerini anlamamız lazım. Bunun için de örgütlü mücadele etmemiz gerekiyor. Ne yazık ki son zamanlarda toplumun üzerinde olduğu gibi vakfımızın üzerine de ölü toprağı serpilmiş durumda.  Birçok konuda duyarsız kalıyoruz, konuşmuyoruz, harekete geçmiyoruz. “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” zihniyetiyle hareket ediyoruz. Ama o yılan bir gün herkese dokunacak, o yılan bir gün hepimizi zehirleyecek” dedi.

5 ercan geçmez

 

“HER ZAMAN MAZLUMLARIN YANINDAYIZ”

Bu eğitimlerin daha verimli olabilmesi yapılması gerekenleri anlatan Ercan Geçmez, “Bu eğitimlerle bireysel becerileri örgütsel bir beceriye çevirerek örgütümüzü geleceğe taşımayı hedefliyoruz. Alevi önderlerimizin bize gösterdiği yol: Mazlumun gözyaşına duyarsız kalmamak ve haksızlığa uğramışın yanında olmaktır. Hz Ali, Hz Hüseyin, Pir Sultan, Hacı Bektaşi ve daha nice ulularımızın bize gösterdiği yol mazluma sahip çıkmaktır. Bunun gereklerini yerine getirmekle mükellef olduğumuzu bilmemiz gerekir. Biz mazlumların örgütlemesiyiz. Bir Pir Sultan’ın dara giderken söylediği sözlerin arkasındayız. Biz “72 millete aynı nazardan bakmıyorsanız kapıma gelmeyin” diyen hünkâr Hacı Bektaşi Veli’nin,  Hüseyin’in Kerbela’da söylediği sözlerin örgütlenmesiyiz. Bu örgütün ana teması Alevi kültür ve inancıdır. Bu inancın farkındalığı ve bilinci içindeyiz. Eğitim çalışmamızın amacı da budur. Önümüzdeki günlerde gençlik kurultayı, kadın kurultayı ve dedeler kurultayı da yapacağız” şeklinde konuştu.  6 muhittin böcek

 

 

“TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YÜZÜSÜNÜZ”

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise, “Türkiye’nin aydınlık yüzü sizlersiniz. Ben 5 yıl parti başkanlığı, 20 yıldır belediye başkanlığı olmak üzere toplam 25 yıldır başkanlık yapıyorum. Sizin gibi güzel insanların destekleriyle bugünlere geldim. Bugünlere kimseye ötekileştirmeden geldik. 4 dönem belediye başkanlığı yapmak kolay değildir. İnşallah Bundan sonra daha da güzel yerlerde sizlerin de sayesinde olacağız. Siz canlarımızla buluşacağız ve Antalyamızı yine hep birlikte yöneteceğiz“ dedi.

8

 

EĞİTİM KAMPI 3 GÜN DEVAM EDECEK

Açılış konuşmalarının ardından 3 gün sürecek olan eğitim çalışmalarına başlandı. Kamp süresince Prof. Dr. Ayhan Yalçınkaya, Bese Arslan, Mustafa Dede, Sibel Yalçın, Cüneyt Akça, Berivan Canpolat, Halil Karaçalı ve Mali Müşavir İsmail Sönmez tarafından çeşitli konularda eğitimler verilecek. Kampta; dedelik, rehberlik, zakirlik, ikrar, cem, cem evi, nefesler, deyişler, dernekler ve dedeler ilişkisi, laiklik, cinsiyetçilik ve gelenekçilik gibi konular işlenecek.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa