Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HEYECAN DORUKTA
HEYECAN DORUKTA
Kemer İlçesi’nde düzenlenen Sea to Sky enduro motosiklet yarışlarının bu yılki parkuru, önceki yıllara oranla daha da zorlu olacak. Kemer’in markalarından biri haline gelen ve bu yıl Ekim ayının ilk...
1 Mayıs 2015 13:01
Font1 Font2 Font3 Font4

Kemer İlçesi’nde düzenlenen Sea to Sky enduro motosiklet yarışlarının bu yılki parkuru, önceki yıllara oranla daha da zorlu olacak.

Kemer’in markalarından biri haline gelen ve bu yıl Ekim ayının ilk haftasında düzenlenecek Sea to Sky enduro motosiklet yarışları için hazırlıklar başlatıldı. Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK), ana sponsor Red Bull temsilcisi ve Kemer Belediyesi’nin ortaklığında düzenlenen yarışmada, özellikle final etabı daha da zorlaştırılacak.

KEMK Başkanı Semih Özdemir, “Kemer’in markası olan Sea to Sky için çalışmalara başladık. Her yıl bir parkur değişikliği yapıyoruz. Geçen yıl yarış biter bitmez nasıl bir karakterde bir şey yapacağız veya mesafeyi mi uzatacağız, nereyi zorlaştıracağız gibi konuları düşündük. Geçen yıl 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine 50’ye yakın sporcu ulaşmıştı ve biz bu sayının biraz fazla olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de son bölümleri biraz daha zorlaştırmayı planladık. Yarışmanın dağ etabında 45’inci kilometreden sonrasıyla ilgili yoğun çalışmalar yaptık” dedi.

ETAP, 70 KİLOMETRE OLDU

Bu yılki etapların geçen hafta netleştiğini vurgulayan Semih Özdemir, “Yeni eklenen noktalarla etabımız 70 kilometreye çıktı ve artık son bölüm bir hayli zorlu olacak. Bunu yapmamızın amacı mücadelenin daha üst düzeyde olmasını sağlamak. Sahil etabımız yine aynı noktada, yani Kemer ilçe merkezinde bulunan Kındılçeşme mevkiinde düzenlenecek. Yalnızca bu etapta yapay olarak hazırlanmış olan rampalarda değişiklikler olacak” diye konuştu.

TALEP 300 KİŞİYE ULAŞTI

Bu yıl 2- 4 Ekim tarihlerinde yapılacak yarışmaya ilişkin 2 aydır kayıtların sürdüğünü aktaran Semih Özdemir, şöyle dedi:

“Şu ana kadar başvuru sayısı 300 kişiye ulaştı. Ama talep 350 kişinin üzerinde olursa sistem bunu kaldırmaz ve bizlerin de bir takım önlemler alması gerekecek. Bu da yarışmaya ilk kez katılacak olan kişiler arasında eleme yapılması şeklinde olacaktır. Bizim konseptimizde dünyada 8 yarış yapılmakta ve biz bu yarışmaların içerisinde üste seviyelerdeyiz. Bizim yaptığımız ve Kemer’in markası olan yarışma talep görüyor ve takip edilen bir yarışma durumunda.”

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa