Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
HIZLA YAYILDI
HIZLA YAYILDI
Antalya’da havaların ısınmaya başlaması ile birlikte maalesef orman yangınları da başladı.Kumluca İlçesi’nde çöp arıtma tesisinden ormanlık alana sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Yangında 3 hektarlık kızılçam ve makilik alan zarar...
19 Mayıs 2015 21:48
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya’da havaların ısınmaya başlaması ile birlikte maalesef orman yangınları da başladı.Kumluca İlçesi’nde çöp arıtma tesisinden ormanlık alana sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Yangında 3 hektarlık kızılçam ve makilik alan zarar gördü.

Kumluca’ya bağlı Güzören Mahallesi’ndeki belediyeye ait çöp depolama alanında saat 14.30 sıralarında başlayan yangın, ormanlık alana sıçradı. Yangına, Kumluca Belediyesi’ne ait 2 itfaiye ile Kumluca ve Finike Orman İşletme Müdürlükleri’ne ait 7 arazöz ve orman işçileri müdahale etti. Yangın söndürme çalışmalarına Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme helikopteri de havadan destek verdi.
coplukten-ormanlik-alana-sicrayan-yangin-sonduruldu_1067_dhaphoto1
Kumluca Orman İşletme Müdürü Mehmet Şakir Güneri, “Kumluca Belediyesi’ne ait çöp depolama alanından çıkan yangın ormanlık alana sıçradı. Ekiplerimiz yangına hızla müdahale etti, kısa zamanda kontrol altına aldık. 3 hektarlık kızılçam ve makilik alan zarar gördü” dedi.

coplukten-ormanlik-alana-sicrayan-yangin-sonduruldu_1067_dhaphoto2HIZLA YAYILDI Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa