Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
‘Hizmet rekorlarını kırıyoruz’
‘Hizmet rekorlarını kırıyoruz’
‘Hizmet rekorlarını kırıyoruz’ Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Güvenlik, Yıldız, Memurevleri ve Varlık Mahalleleri’nde düzenlenen iftar programında “Muratpaşa’da yan yana, can cana yaklaşımız, bu beraberliğimiz, kamu hizmeti aşkımız sonuçlarını veriyor....
1 Haziran 2017 17:27
Font1 Font2 Font3 Font4

‘Hizmet rekorlarını kırıyoruz’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Güvenlik, Yıldız, Memurevleri ve Varlık Mahalleleri’nde düzenlenen iftar programında “Muratpaşa’da yan yana, can cana yaklaşımız, bu beraberliğimiz, kamu hizmeti aşkımız sonuçlarını veriyor. Hizmet rekorlarını hep berabere kırıyoruz” dedi.

Başkan Uysal, Ramazan ayının 5’inci gününde iftarını eşi Ümran Uysal ve oğlu Efe’yle Güvenlik, Yıldız, Memurevleri ve Varlık Mahalleleri’nde komşularıyla yaptı.

KOMŞULARIYLA SIRAYA GİRDİ

Yıldız Mahallesi Pazar yerinde yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda Uysal ailesi, yemeklerini almak için komşularıyla birlikte sıraya girdi, mercimek çorbası, tavuk sote pirinç pilavı ve irmik tatlısından oluşan iftariyeliklerini tabldotlarına alıp yerlerine geçti. İftar öncesi pazar yerini dolduran çocuklar da unutulmadı. Mahallenin çocuklardı, Hacivat – Karagöz gösterisi ve geleneksel çocuk oyunlarıyla iftar öncesi keyifli dakikalar yaşadı.

Hep birlikte edilen dualarının ardından Başkan Uysal ve ailesi CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP eski Milletvekili Tuncay Ercenk’in de katıldığı iftarda komşularıyla birlikte orucunu açtı.

 

HİZMET AŞKI

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, Muratpaşa’nın asfaltından kaldırımına, park ve bahçelerinden değişen temizlik hizmetlerine ve 21 bin kişiye ulaşan sosyal yardım ağıyla son üç yılda yaşanan değişimi rakamlarla anlattı. Başkan Uysal, “Tüm bu hizmetleri sizlerin vergilerinizle yapıyoruz. Belediyenin bütçesini siz oluşturuyorsunuz. Bunları yapan sizsiniz, bunları övünmek için anlatmıyorum. Muratpaşa’da yan yana, can cana yaklaşımız, bu beraberliğimiz, kamu hizmeti aşkımız sonuçlarını veriyor. Hizmet rekorlarını hep berabere kırıyoruz” diye konuştu.

GÜVENLİK İFTAR 5 001

BU GÜNLER BİRER FIRSATTIR

Bu hizmetlerle birlikte Muratpaşa’da bir başka görevin de Muratpaşa sakinleri arasında birlik ve beraberlik duygusunu geliştirmek olduğunu dile getiren Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Bu kısaca tasada ve kederde birlik haline gelebilmektir. Muratapaşa’da yaşayan bütün komşularımızın başımızın üzerinde yeri vardır. Milli bayramlarımızı ve diğer tüm özel günlerimizi atlamamalıyız. Bu birarada olmak, kenetlenmek, çocuklarımızın geleceğin beraber tanzim edebilmek için fırsattır. O nedenle her biri bizim için değerlidir. O nedenle özel günlerde birarada olmaya devam edeceğiz.”

İFTAR SONRASI

Başkan Uysal, konuşmasının sonunda tüm komşularının Ramazan ayını kutlarken iftar sonrası Milletvekili Baykal ve muhtarlarla birlikte pazar yerine yakın bir kahvede çay içip mahalle sakinleriyle sohbet etti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa