Kapat
HSYK’DAN FLAŞ KARAR….
HSYK’DAN FLAŞ KARAR….
HSYK 3. Daire, bugün Ahmet Hamsici başkanlığında toplanarak, İstanbul’daki rüşvet ve yolsuzluksoruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Başsavcı VekiliZekeriya Öz, savcılar Muammer Akkaş ve Celal Kara ile İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınokhakkında inceleme başlatmıştı. HSYK 1. DAİRE DE TOPLANDI Hakim ve savcıların her türlü atama işlemlerini yürütmeklegörevli olan HSYK 1. Dairesi’nin sürpriz bir şekilde toplandığı ortaya çıktı. İbrahim Okur başkanlığında...
7 Ocak 2014 21:55
Font1 Font2 Font3 Font4

HSYK 3. Daire, bugün Ahmet Hamsici başkanlığında toplanarak, İstanbul’daki rüşvet ve yolsuzluksoruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Başsavcı VekiliZekeriya Öz, savcılar Muammer Akkaş ve Celal Kara ile İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınokhakkında inceleme başlatmıştı.

HSYK 1. DAİRE DE TOPLANDI

Hakim ve savcıların her türlü atama işlemlerini yürütmeklegörevli olan HSYK 1. Dairesi’nin sürpriz bir şekilde toplandığı ortaya çıktı. İbrahim Okur başkanlığında toplanan HSYK 1. Dairesi,, yolsuzluk operasyonuna imza atan İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz’ü görevinden alarak, Bakırköy adliyesine atadı.

Toplantıda, haklarında inceleme başlatılan diğer savcılarla ilgili de yer değiştirme, atama, geçiciyetki verme gibi tasarrufta bulunulduğu iddia edildi. T24’ün iddiasına göre ise savcı Zekeriya Özhakkındaki atama kararının Kurul Başkanı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a imza için gönderildi. Bozdağ’ın atama kararını imzalaması halinde Öz’ün de Bakırköy’e atanması gerçekleşmiş olacak. Atama kararıyla ilgili telefonla ulaşılmaya çalışılan HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, HSYK yetkilileri ve Adalet Bakanlığı yetkililerinden hiçbir açıklama gelmedi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa