Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
“HUKUK NE DEDİYSE ONU YAPTIM”
“HUKUK NE DEDİYSE ONU YAPTIM”
HSYK’nın talebi üzerine Tarsus 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Adana Cumhuriyet eski Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık’ın akşam saatlerinde evine polis ekipleri gitti. Yakalama kararını gösteren polislere teslim...
6 Mayıs 2015 23:53
Font1 Font2 Font3 Font4

HSYK’nın talebi üzerine Tarsus 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Adana Cumhuriyet eski Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık’ın akşam saatlerinde evine polis ekipleri gitti.

Yakalama kararını gösteren polislere teslim olmayacağını belirten Bağrıyanık’ın bu sırada haberi alan Finike İlçesi’ndeki annesi Rabia Bağrıyanık ve kardeşleri de Antalya’ya geldi. Yapılan uygulamaya dikkati çeken Bağrıyanık, “Benim asıl neslim belli, yerim belli. Ben sadece hukuk ne dediyse onu yaptım. Ben terörist olsaydım, gerçekten suç işleseydim bana dokunamazlardı. Ben Finikeli çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Bu haber basına çıktıktan sonra polis kapıya geliyor. Bu çok ayıp birşey. Ben yıllarca bu devlete savcılık yapmış biriyim. Eve sürekli ziyaretçiler geliyor, bir yandan da eşyalarımı topluyorum” dedi.

Bağrıyanık’ın eşi Süreyya Bağrıyanık, soruşturmaların olabileceğini belirterek, “Eşimin kanun kaçağı gösterilmesi, kapıya polis gönderilmesi ağrıma gitti” dedi.
adanadaki-tir-savcilarina-tutuklama-5-_9371_dhaphoto5
Eski Başsavcıya destek olmak için Antalya Barosu’ndan avukat Oğuz Sarıçobanoğlu, Polat Balkan ve İnsan Hakları Kurulu Koordinatörü Lider Tanrıkulu Bağrıyanık’ın evine geldi. Telefonları susmayan Süleyman Bağrıyanık’ı gözaltına almak isteyen polis ekiplerinin bekleyişi sürüyor.  DHA

adanadaki-tir-savcilarina-tutuklama-5-_9371_dhaphoto1YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa