Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
İDDİALARI REDDETTİ
İDDİALARI REDDETTİ
ANTALYA’da evine gelen eski sevgilisi 22 yaşındaki Semih Al’ı kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla 23 yaşındaki Selma Y.  hakkında ömür boyu hapis cezası istendi. Annesi Fatma Y. hakkında da suç delillerini...
16 Mayıs 2015 16:36
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA’da evine gelen eski sevgilisi 22 yaşındaki Semih Al’ı kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla 23 yaşındaki Selma Y.  hakkında ömür boyu hapis cezası istendi. Annesi Fatma Y. hakkında da suç delillerini yok etmeye teşebbüs suçundan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Antalya’da geçen yıl 30 Temmuz akşamı Duraliler Mahallesi 4582 Sokak’taki evde meydana gelen kavgada iddiaya göre Selma Y., Elazığ’ın Palu İlçesi’nden gelen eski erkek arkadaşı Semih Al’ı bıçakladı. Semih Al hastanede hayatını kaybetti, olayda kullanılan bıçağı da Selma Yıldız’ın annesi Fatma Y. pencereden aşağıya attı. Olaydan sonra Selma Y. tutuklanırken, annesi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 9’uncu duruşmasına sanık Selma Y. ile tutuksuz yargılanan annesi Fatma Y. ile tarafların avukatları katıldı.
erkek-arkadasini-oldurmekten-omurboyu-hapsi-istendi_1051_dhaphoto2
Duruşmada Cumhuriyet Savcısı Ata Köycü esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı Köycü, sanık Selma Yıldız’ın yaşadığı tartışma ve darp nedeniyle kızgınlık ve tahrik altında ekmek bıçağıyla Semih Al’ı göğsünden bıçakladığını belirterek sanığın ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Annesi Fatma Y.’nin de kızının işlediği suçun delillerini yok etmek amacıyla olayda kullanılan bıçağı evin penceresinden fırlatarak yok etmeye çalıştığı için 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını isteyen Köycü, Selma Y’nin tutukluluk halinin de devamını talep etti.

Savcılığın esas hakkındaki görüşüne karşılık Selma Y., “Ben kimseyi öldürmedim. Ben başka seçeneğim olmadığı için tek suçum elime sadece bıçak almamdır. Kaldı ki öldürmek isteseydim, yaralandıktan sonra kendisine hastaneye götürmezdim” dedi. Fatma Yıldız da yöneltilen suçlamayı kabul etmediğini söyledi.
erkek-arkadasini-oldurmekten-omurboyu-hapsi-istendi_2701_dhaphoto1
Selma Y.’nin esas hakkındaki görüşe karşı savunması için süre verilmesine karar veren mahkeme duruşmayı 9 Haziran’a erteledi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa