Kapat
İNTERNETİME DOKUNMA!
İNTERNETİME DOKUNMA!
Sosyal Medyada örgütlenen gençler bugün “İnternetime Dokunma” eylemi yapacak Bugün ülke genelinde “İnternetime Dokunma” eylemi yapılacak. Sosyal medyada örgütlenen gençler, saat 18.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak internete sansür anlamına gelen torba...
18 Ocak 2014 13:33
Font1 Font2 Font3 Font4

Sosyal Medyada örgütlenen gençler bugün “İnternetime Dokunma” eylemi yapacak

Bugün ülke genelinde “İnternetime Dokunma” eylemi yapılacak. Sosyal medyada örgütlenen gençler, saat 18.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak internete sansür anlamına gelen torba yasayı protesto edecekler.

Geçtiğimiz günlerde Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Torba Yasa’dan çıkan düzenlemeye göre internet sitelerinin geleceği TİB’e bırakılacak, engellenen sitelere giriş mümkün olmayacak ve kişilik hakkı ihlali durumunda siteler 24 saat içinde kapatılabilecek. Gezi direnişinin hemen sonrasında bir araya gelen Sayfalar Ortak Platformu “ İktidar bu yasa ile bizlere ayar vermeye çalışıyordu. Böylesine baskıcı bir yasaya karşı elbette susmamız tepkisiz kalmamız beklenemezdi” diyerek herkesi eyleme davet etti.

internetime_dokunma_7_by_museby-d3gl80n

Antalya’da Halkevleri’nin de aralarında bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sosyal medyada örgütlenen gençler, saat 18.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak protesto eylemi gerçekleştirecek.

Eylemin sloganları ise şöyle belirlendi

18 OCAK SLOGANLARI

»Heryer sansür her yer yolsuzluk
»DNS’ i Değil İktidarı Değiştir
»Sansüre Dur De
»Diren İnternet
»Bilgi Haktır Özgür Akacak
»İnternet çok yavaş İktidarı İndiremiyoruz
»Twitlerimiz destan yazdı yazmaya devam edecekYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa