Kapat
“İŞTE BENİM MAL VARLIĞIM”
“İŞTE BENİM MAL VARLIĞIM”
Hazırladığı bir tabloyu göstererek mal varlığını açıklayan Mustafa Akaydın, Türel’i de aynı şekilde mal varlığını açıklamaya davet etti.     Kırcami’nin 30 yıldır sürüncemede bekleyen imar sorununu çözen CHP Antalya...
22 Mart 2014 17:50
Font1 Font2 Font3 Font4

Hazırladığı bir tabloyu göstererek mal varlığını açıklayan Mustafa Akaydın, Türel’i de aynı şekilde mal varlığını açıklamaya davet etti.

 

 

Kırcami’nin 30 yıldır sürüncemede bekleyen imar sorununu çözen CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Ümit Uysal, imar zaferini kutlamak için Kırcamililerle buluştu.

 

Tören başlangıcında Kırcamililer Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Çiviler, Mustafa Akaydın’a teşekkür plaketi sundu.

 

Demircikara Karakolu yanında düzenlenen törende Kırcamililere seslenen Mustafa Akaydın “mükemmel bir plan ortaya çıkardık, Antalya’nın kalbi bundan sonra Kırcami’de atacak,” dedi.

 

Kırcami halkına yakından hizmet vermek için İmar Planlama ve Koordinasyon Merkezi’ni faaliyete geçirdiklerini bildiren Akaydın “Bütün engellemelere rağmen Kırcami’yi sokak sokak dolaştık, Kırcami sakinlerine danıştık, böylesine güzel bir planı Antalyamıza kazandırdık,” diye konuştu.

 

Mustafa Akaydın ve Ümit Uysal’ı Kırcamililerle buluşturan törende İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, CHP il ve ilçe yöneticileri, planın çıkmasında büyük emeği olan “imar hukukçuları” Zafer Mülayim ve Fahrettin Köken de hazır bulundu.

 

Türel’i mal varlığını açıklamaya davet etti

 

İmar zaferinin kolay elde edilmediğini vurgulayan Mustafa Akaydın, engellemeler konusunda AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel’i işaret ederek, “Kırcami’nin 40 yıldır çözülemeyen imar sorunu var. ‘Kamu arazisi’ ve ‘kamu yararı’ kararlarının kaldırılması lazım. Bunlar merkezi hükümetle, Tarım ve İçişleri Bakanlıklarıyla  ilgili. Antalya’da bu tür konuları engelleyen, ismini hepinizin bildiği bir milletvekili var,” diye konuştu.

 

Hazırladığı bir tabloyu göstererek mal varlığını açıklayan Mustafa Akaydın, Türel’i de aynı şekilde mal varlığını açıklamaya davet etti.

akaydın'ın mal varlığı

Akaydın, Türel’e şöyle seslendi: “Görmüş olduğunuz tabloda benim mal varlığım yer alıyor. Bir yanında benim, diğer yanında eşimin ve çocuklarımın. Tabloda mal varlığımdaki eksilenler de var. Bir daire, bir otomobil satıldı; nakitte 50 bin TL eksilme var. Belediyeden aldığım aylık yetmediği için, seçim çalışmaları için kullandım. Ben sadece kendimin değil, yakınlarımın da mal varlığını paylaşıyorum. Menderes Türel’i de aynı şekilde, sadece kendisinin değil, yakınlarının da mal varlığını açıklamaya davet ediyorum.”

 

Zayiat yüzde 70 dediler, yüzde 43’le çıkardık

 

Akaydın alkışlarla kesilen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kırcami’den arazi topladıklarını duyduk,  belki bilen vardır bunları,  yakında kokusu çıkar, kimler olduğunu anlarız. Zayiat yüzde 70 dediler; planı yüzde 43’le geçirdik. 1 / 5000’lik planımız Türkiye’nin en güzel kent planlarından biri. Her mahalleye hitap eden 50 bin metre kare kent meydanı var. İki tane hastane projesi var. En dar yol 20 metre. 60 – 75 metre genişliğinde iki tane caddemiz var. Antalya’nın trafiğini çevre yollarına aktaracağız. Bir tane enine prestij caddesi var. 250 bin kişiyi toplayacak bir kent meydanımız var. Çok amaçlı kültür merkezi ve belediye hizmet binası alanımız var. Avrupa’da olduğu gibi doğru dürüst bir belediye sarayımız olsun istiyoruz.”

 

Meclis kararları, askı ve parselasyon işlemleri ve bunlarla ilgili tapu kayıtlarının biraz zaman alacağını hatırlatan Mustafa Akaydın, Kırcami imar planın en kısa zamanda uygulamaya geçmesi için Ümit Uysal’la elbirliği içinde çalışacaklarını bildirdi.

imar zaferi töreni

Mustafa Akaydın, Ümit Uysal’ın konuşmasına atıfta bulunarak: “Belediye başkanları bundan böyle ruhsat için belediyeye gelen vatandaşı, inşaat müteahhidini süründürmeyecek, bürokrasiye kurban etmeyecek. Muratpaşa’da bu sıkıntılar olduğu için Ümit Uysal arkadaşım aday,” diye konuştu.

 

Ümit Uysal’dan şeffaf belediyecilik sözü

 

Kırcami imar zaferinin diğer konuşmacısı Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Ümit Uysal törene katılanlara şeffaf belediyecilik sözü verdi; “bundan böyle belediyemize herkes evine girer gibi girecek,” dedi.

 

Farklı bir belediyecilik anlayışı ile yola çıktıklarını vurgulayan Ümit Uysal, devamla şunları söyledi:

 

“Çok iyi bir 1/5000’lik plan çalışması yapıldı. Önümüzdeki günlerde 1/1000’lik plan yapılacak, Muratpaşa Belediyesi olarak biz de bu planı uygulayacağız. Herkesin mutabakatıyla gerçekleşen plan mahkemeye dahi gitse, bir sonuç çıkmayacak, plan ufak tefek değişikliklerle geçecek. Biz de Büyükşehir Belediyemizle birlikte 1/1000’lik çalışmalarımıza hızla başlayacağız. Hiç vakit kaybetmeyeceğiz. Kırcamisi, Antalya’da herkesin yaşamak isteyeceği bir yer olacak. Başka semtlerde 1 lira olan arazi Kırcamisi’nde 3 lira olacak. Yeşil alanlarımızla, sosyal donatı alanlarımızla, büyük parsellerimizle, önemli caddelerimizle, meydanlarımızla, kültür merkezlerimizle, stadyumlarımızla, spor tesislerimizle, mükemmel, olağanüstü bir kent olacak Kırcamisi. Diğer semtlerde oturanların gurur duyacağı, içinde dolaşırken bile mutlu olacağı, pırıl pırıl yep yeni bir kent olacak.

 

Belediyemiz evimiz olacak. Belediyemiz hepimizin belediyesi olacak. Belediyemize ruhsat başvurusunda bulunduğunuz zaman torpil aramayacaksınız, aylar boyu beklemeyeceksiniz, ruhsat başvurunuzu internetten dahi takip edebileceksiniz. Şeffaf, berrak bir belediyemiz olacak. Vatandaş olarak en rahatsız olduğum şey hep şu olmuştur: ‘Bugün git yarın gel durumuyla karşılaşır mıyım? Bir tanıdık bulsam mı?’

 

Bu kurumlar kamu kurumları, vatandaşa hizmet kurumları… Vatandaşın evine girer gibi girdiği bir belediye vaat ediyoruz. Oraya gelen vatandaşın saygı görmesi, sevgi görmesi, işi yapılabiliyorsa hemen yapılması; yapılamıyorsa neden yapılmadığının anlatılması gerekir.”

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa