Kapat
İŞTE SON ANTALYA ANKETİ
İŞTE SON ANTALYA ANKETİ
Sonar Araştırma’nın Antalya anketinden çok ilginç bir sonuç çıktı Türkiye’de seçimleri bu güne kadar en yakın oranda bilmesiyle ünlenen Sonar Araştırma’nın Başkan Hakan Bayrakçı Halk TV’de canlı yayınlanan programda çok...
3 Mart 2014 23:02
Font1 Font2 Font3 Font4

Sonar Araştırma’nın Antalya anketinden çok ilginç bir sonuç çıktı

Türkiye’de seçimleri bu güne kadar en yakın oranda bilmesiyle ünlenen Sonar Araştırma’nın Başkan Hakan Bayrakçı Halk TV’de canlı yayınlanan programda çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

2014 Yerel Seçimleri öncesi iktidar partisinin oy oranlarının %10 – 12 puan arasında düşeceğini tahmin ettiklerini belirten Bayrakçı, özellikle geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ses kayıtlarının seçmen üzerinde büyük bir etkiye yol açtığını vurguladı.

Sonar Araştırma hatırlanacağı gibi 2011 seçimlerini neredeyse küsüratına kadar bilerek,seçim anketi firmaları arasında büyük bir başarı elde etmişti. O günden bu yana çeşitli anketlerde de en çok güvenilen anket firması olarak çıkan Sonar’ın başkanı Hakan Bayrakçı Halk TV’de canlı yayına çıktı. Bayrakçı Hükümet’in oy oranının büyük bir düşüşe geçtiğini vurgularken, 17 Aralık Operasyonu’ndan çok, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan ses kayıtlarına dikkat çekti. Yaşanan bu olayların ardından Ağustos ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için de değerlendirmelerde bulunan Bayrakçı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmayacağını söyledi.

KAYNAK: http://akademipolitik.com/

ERKEN SEÇİM GELİR

Bayrakçı’nın bir diğer dikkat çeken açıklaması ise yerel seçimlerden sonra ortaya çıkacak olan siyasi tablo üzerine oldu. Bayrakçı, Hükümet’in oy oranının %40’ın altına düşmesi halinde erken seçim çağrılarının ortaya çıkabileceğini ifade etti.

HALK YOLSUZLUĞU AFFETMEZ

Bayrakçı’nın Ak Parti’nin oylarındaki düşüşe neden olarak gösterdiği yolsuzluk iddiaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bayrakçı Türk halkının özellikle yolsuzluk ve ekonomi kökenli sorunları asla affetmeyeceğini vurgularken, halkın 17 Aralık Operasyonu’ndan sonra, özellikle ise ortaya çıkan ses kayıtlarıyla birlikte kafasının karıştığını ifade etti.

NET ANKETLER ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA

Bayrakçı 2014 Yerel Seçimleri için gerçekleştirdikleri seçim anketi çalışmalarının ise devam ettiğini belirterek, önümüzdeki haftadan itibaren birçok il ve ilçe için yaptıkları anket sonuçlarını kamuoyuyla payşlaşacaklarını söyledi.

ANTALYA SEÇİM ANKETİ

Bayrakçı programın sonunda ise Antalya için gerçekleştirdiklerı seçim anketi çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Sonuçlarda CHP %41, AK PARTİ %30, MHP ise %24,1 oranında çıktı. Bayrakçı bir hafta öncesine kadar Ak Parti ile CHP’nin başa baş seyretmesine rağmen, ortaya çıkan ses kayıtı skandalının ardından, aradaki farkın açıldığını kaydetti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa