Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
İsviçreli şeften EXPO 2016’ya övgü
İsviçreli şeften EXPO 2016’ya övgü
Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ne katılan İsviçreli şef ChristophMathiasMueller, EXPO 2016 Antalya sergi alanına Doğu Çınarı dikti. Projeden çok etkilendiğini söyleyen ünlü şef, ‘Çiçek ve Çocuk’ temasını...
19 Kasım 2015 20:11
Font1 Font2 Font3 Font4

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ne katılan İsviçreli şef ChristophMathiasMueller, EXPO 2016 Antalya sergi alanına Doğu Çınarı dikti. Projeden çok etkilendiğini söyleyen ünlü şef, ‘Çiçek ve Çocuk’ temasını anlamlı bulurken, “EXPO Kulesi’nden çok etkilendim” diye konuştu.

Piyano festivalinin açılış konserinde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nı yöneten İsviçreli şef Christoph Mathias Mueller, EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın davetini kabul edip Aksu İlçesi’ndeki sergi alanına geldi. Mueller, yönetim binası girişinde EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılandı.

Proje ve Yapım İşleri Direktörlüğü tarafından bin 121 dönümlük alanda yapılan çalışmaların detaylı sunumunu dinleyen İsviçreli Şef Mueller, daha sonra araçla sergi alanına geçti. Ünlüler Ormanı projesi kapsamında Doğu Çınarı (PlatanusOrientalis) ağacı diken ChristophMathiasMueller, ağaca isim künyesini taktı, kürekle toprak atıp ilk can suyunu verdi.

İSVİÇRELİ-ŞEF-(1)

“ÇİÇEK VE ÇOCUK” TEMASI ÇOK ANLAMLI

EXPO 2016 Antalya projesinden etkinlendiğini, ‘Çiçek ve çocuk’ temasının anlamlı olduğunu söyleyen şef Mueller şunları söyledi:

“Çocukların doğaya yönelik duyarlılığını arttırmak adına da çok güzel bir kombinasyon olmuş. Buna önem vermemiz ve dikkat etmemiz gerekiyor. Bu nedenle çok güzel ve anlamlı bir tema olmuş. Projede en çok EXPO Kulesi’ni beğendim. Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül bana EXPO açıldığı zaman çocuklar için düzenlenecek pek çok workshop olduğunu ve bunların arasına müziği de eklemek istediklerini söyledi. Bu da çok güzel bir düşünce çünkü müzik ve bir enstrüman çalmak çocukların beyin bağlantıları ve sosyal bakış açılarını geliştirmek açısından da çok önemli. Çünkü müzik yaparken başkalarıyla da çalışıyorsunuz. Başkasını dinlemeyi öğrenmek de çocuklar açısından çok önemli ve gerekli. Bu temanın içerisinde müziğin de dahil olması çok önemli.”

Gelecek yıl 23 Nisan tarihinde kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya’ya gelmeyi umut ettiğini belirten şef ChristopMathiasMueller, “Lütfen bu muhteşem EXPO’ya gelin. Antalya çok muhteşem bir yer. “Çiçek ve Çocuk” teması çok güzel. Burayı herkesin gelip görmesi gerektiğini düşünüyorum.” çağrısında bulundu.

Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül, ziyaretin anısına İsviçreli Şefe EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık takdim etti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa