Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
İYİ PARTİ KÖYLERDE
İYİ PARTİ KÖYLERDE
İYİ Parti Antalya Milletvekili adayı Manavgatlı Göz Doktoru Tuba Vural Çokal seçim çalışmalarına köylerden başladı. Manavgat ilçesine bağlı köyleri teker teker gezen Dr. Tuba Vural Çokal’a seçim çalışmaları kapsamında Milletvekili...
2 Haziran 2018 18:35
Font1 Font2 Font3 Font4

İYİ Parti Antalya Milletvekili adayı Manavgatlı Göz Doktoru Tuba Vural Çokal seçim çalışmalarına köylerden başladı. Manavgat ilçesine bağlı köyleri teker teker gezen Dr. Tuba Vural Çokal’a seçim çalışmaları kapsamında Milletvekili adayı Cafer Ünal,Manavgat İlçe Başkanı İbrahim Celayiroğlu ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.Yaklaşık 10 köyü gezen Manavgat’ın tek milletvekili adayı olan Dr.Tuba Vural Çokal öncelikle Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener için köylülerden oy isterken “Bu dünyayı değiştirirse Kadınlar değiştirir.Ülkemizin sosyal ve ekonomik gidişatı kötüdür.Bunu da değiştirecek olan Manavgat halkımızı yüzünü Güneş’e dönmeye çağırıyorum. 24 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkacak olan Demokrasi kararıyla tek kişilik iktidar artık halkın iktidarıyla yer değiştirecektir.”dedi.

TUBA 2 002

NOTER ALTUNAY’IN KIZI…

 

Seçim çalışmaları kapsamında Manavgat ilçesine bağlı Ahmetler, Çavuşköy, Gençler, Hacıobası, Kadılar, Uzunlar, Boztepe, Karakaya, Kızılağaç ve Kızılot köylerini gezen İYİ Parti Antalya Milletvekili adayı Göz Doktoru Tuba Vural Çokal “Türkiye tarımda kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi. Ama ne oldu? Bakın 2002’ye kadar tarım yapılan ülkemizdeki 29 milyon dönüm arazi şu anda ekilemez halde.Peki o toprakları eken çiftçilerimiz ne yapıyor? Tarım yapmasın diye eline ölmeyecek kadar bir para veriliyor.Çiftçilere ve hayvancılık yapanlara belli teşvikler veriliyor ama o parada zam gören saman, yem, elektrik ve mazota gidiyor.Girdileri aşağı çekecek bir model öneriyoruz. Aynı zamanda yerli hayvanın, tohumun geliştirilmesi için de tarım liseleri öneriyoruz.Gençler artık göç etmeyecek atalarından kalan ata yadigarı topraklarına sahip çıkacaklar. Maliyet fiyatları yüzünden ekip biçmeyi bırakan çiftçilerimize ürettiği ürünlerle maliyeti bile karşılayamayan çiftçimize söz veriyorum.İYİ Parti’nin tarım politikalarıyla borçlar sıfırlanacak, mazot ve gübre yükü çiftcimizin sırtından kalkacak.Türkiye ve Manavgat yeniden tarım ülkesi olacak.”dedi.Köylerde hem çiftçiyi ziyaret eden hem de pazar esnafını ziyaret eden İYİ Parti Antalya Milletvekili adayı Dr. Tuba Vural Çokal’ı “Noter Altunay’ın kızı” olarak karşılayan vatandaşlar ise Büyükşehir yasası ile köylerini kaybettiklerini belirterek “Köylerimizi geri istiyoruz. Büyükşehir yasasının iptalini istiyoruz.Köylerimiz hep satıldı. Köylülüğümüzü ve köylerimizi geri istiyoruz.” diyerek yardım istediler.

TUBA 3 002 TUBA 4 002YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa