Kapat
SÖKER VE EKİBİNDEN KILIÇDAROĞLU’NA SEVGİ SELİ
SÖKER VE EKİBİNDEN KILIÇDAROĞLU’NA SEVGİ SELİ
Konyaaltı Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kamil Söker ve çalışma arkadaşları,  16 Mart Pazar günü Antalya’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu havaalanında coşkulu bir kalabalıkla karşıladılar. Kamil...
16 Mart 2014 21:16
Font1 Font2 Font3 Font4

Konyaaltı Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kamil Söker ve çalışma arkadaşları,  16 Mart Pazar günü Antalya’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu havaalanında coşkulu bir kalabalıkla karşıladılar. Kamil Söker ve ekibi genel başkanın konvoyuna, miting alanına kadar eşlik etti.

Sosyal demokrat çizgisiyle Konyaaltı İlçesi’nde sosyal demokratların oylarına talip olan Kamil Söker, Büyükşehir seçiminde Mustafa Akaydın’a tam destek olacaklarını açıkladı. Seçim kampanyasının ilk gününden itibaren, siyasi toplantılarda, mahalle çalışmalarında ve basına verdiği demeçlerde  bu desteğini gösterdi.

 Kamil Söker miting alanında vatandaşlarla yaptığı sohbette şu konulara değindi:

Konyaaltı’nda mevcut belediye başkanının; Cumhuriyet Halk Partisini ve ona oy veren çağdaş, cumhuriyetçi, sosyal demokrat seçmeni temsil etmediğini; Konyaaltı’nın sosyal belediyecilik anlamında 15 yıldır hiçbir ilerleme kaydetmediğini ve belediyenin giderek hantallaştığını belirtti.

 “Konyaaltı’nda değişim şarttı fakat mevcut belediye başkanı, bir takım oyunlarla yeniden aday gösterildi. Konyaaltı’nın bunu hak etmediğini düşünerek ve Konyaaltılılardan destek alarak yola çıktık. Seçim startımızı verdik. Konyaaltı bazında yapılan anket çalışmalarında 2014 yerel seçimlerinde, Konyaaltı’nda oy kullanacak seçmenlerin hangi siyasi partilere oy vereceklerine baktık. Seçmenin  %1,1 i DSP  %6.6 sı MHP, %12.6 sıAKP, %57.1 iCHP ye oy vereceğini  belirtmiştir. Fakat CHP ye oy verecek olan seçmenin, %54,8 i , yani yarıdan fazlası mevcut başkanı kesinlikle istememektedir. Bu sonuç CHP seçmeninin değişim istediğini göstermektedir. Bu yüzden seçmeni, “Oylar bölünecek ,aradan başka bir parti çıkacak!” diyerek korkutmak yersizdir ve kolaycılıktır.” diyen Kamil Söker,  “Bize el verin, bu defa Konyaaltı kazansın, sosyal demokratlar kazansın! ” dedi.

Kamil Söker, yapılan anket ve kamuoyu araştırmalarında Konyaaltı’nda %30 bandını zorladıklarını söyledi. Karşımızda 15 yıllık bir belediye başkanı olmasına rağmen, verdiğimiz 23 günlük mücadeleyle bu oranlara çıkmamız, Konyaaltı seçmeninin değişimin istediğini açıkça göstermektedir.

Son olarak Kamil Söker Konyaaltı Kent Meydanında  19 mart Çarşamba günü saat 16.00 da yapacak oldukları proje tanıtımı , Selda Bağcan, Cevdet Bağca, Serpil Efe, Devrim Salman ve İlyas Salman’ın konuk olarak katılacağı halk konserine tüm Antalya halkını davet etmiştir.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa