Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KARAYA OTURDU
KARAYA OTURDU
Alanya İlçesi’nde içinde 154 Suriyeli kaçağın bulunduğu 12 metre uzunluğunda tekne karaya oturdu. Olayda ölen ve yaralanan olmadı. Olay saat 02.30 sıralarında Keykubat Plajı açıklarında meydana geldi. İçinde Suriyeli kaçakların...
29 Mayıs 2015 13:38
Font1 Font2 Font3 Font4

Alanya İlçesi’nde içinde 154 Suriyeli kaçağın bulunduğu 12 metre uzunluğunda tekne karaya oturdu. Olayda ölen ve yaralanan olmadı.

Olay saat 02.30 sıralarında Keykubat Plajı açıklarında meydana geldi. İçinde Suriyeli kaçakların bulunduğu tekne karaya oturdu. Kazayı gören plajdaki büfe bekçisi polisi aradı. İlk olarak, denize düşen kaçaklar zodyak botlarla kurtarılırken, teknede bulunan kadın ve çocuklar da plaja çıkarıldı. Tekne ise römorkörle kıyıya çekildi. 75. Yıl Spor Salonu’na götürülen 154 kaçağa yiyecek ve su verildi. Sağlık muayenesinden geçirilen Suriyeliler için bazı Alanyalılar da giyecek yardımında bulundu.

Spor salonuna gelen Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, olayla ilgili bilgi aldı. Kaymakam Tanrıseven, “Şu an can kaybı yok. Sağlık taramaları yapılıyor. 24 saat boyunca Türkiye’nin çeşitli illerini otobüsle dolaşmışlar. İfadelerine göre Akdeniz Bölgesi’nde bir yerden bu tekneye bindirilmişler. Bu tekne bunları büyük bir tekneye götürecekmiş. Batıda bir ülkeye gideceklermiş. Her ne olduysa gemi Alanya’da karaya oturmuş. Gemi kaptanı kaçmış ancak arama çalışmalarımız devam ediyor. İfadelerinin ardından kaldıkları yere Mersin’e göndereceğiz” diye konuştu.

Suriyeliler’in Batı Avrupa ülkelerine götürülmek üzere anlaştığı gemi kaptanına kişi başına 3 ile 5 bin dolar arasında para verdikleri öğrenildi.

RESİM GALERİSİ

[huge_it_slider id=”44″]

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa