Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KAŞ’DA FESTİVAL ZAMANI
KAŞ’DA FESTİVAL ZAMANI
Kaş İlçesi’nde bu yıl 18’incisi düzenlenecek Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali, 9 Haziran’da Milli Piyango çekilişiyle başlayacak. Kaş’ta 9- 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek Likya- Kaş Kültür ve Sanat...
30 Mayıs 2015 12:30
Font1 Font2 Font3 Font4

Kaş İlçesi’nde bu yıl 18’incisi düzenlenecek Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali, 9 Haziran’da Milli Piyango çekilişiyle başlayacak.

Kaş’ta 9- 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nde, ilk gün Kaş Yat Limanı’nda Milli Piyango çekilişi yapılacak. Ardından festival yürüyüşüyle Cumhuriyet Alanı’nda törenler düzenlenecek. Çeşitli gösteriler ve etkinliklerin yapılacağı festivalde popçu Bengü ve şarkıcı Hülya Yıldız konser verecek. İkinci gün Kaş’ın kardeş şehri Yunanistan’ın Meis Adası’nda klasik müzik konseri ve resim sergisi açılacak. Kınık Mahallesi’nde ise sanatçı Sümer Ezgü sahneye çıkacak.

Özlem Özdemir ve Bülent Serttaş’ın hayranlarıyla buluşacağı festivalin üçüncü gününde Yeşilköy Mahallesi’nde sokak gösterileri düzenlenecek. Festivalin dördüncü gününde çeşitli etkinliklerin ardından şarkıcı Murat Balaban ve popçu Burcu Güneş konseri yapılacak. Beşinci gün Kaş merkezde Meis- Kaş Aileleri Yarışıyor yemek yarışması yapılırken, aynı gün akşam Hasan Yılmaz ve Ahmet Serttaş konser verecek.

Festivalin son günü 14 Haziran’da ise 11’inci Meis- Kaş Yüzme Yarışları yapılacak. Aynı gün akşam Kalkan Mahallesi’nde rockçı imam Ahmet Muhsin Tüzer ile popçu Atiye hayranlarıyla buluşacak. Konserin son gösterisini Anadolu Ateşi yapacak.
Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer,
Festivalin şölen havasında kutlanacağını söyleyen Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, “Festival etkinliklerini kardeş şehrimiz Yunanistan’ın Meis Adası’na, Kaş’ın büyük mahallelerine de taşıyoruz. Sanatın her alanında etkinlikler düzenliyoruz. Kaş turizmine sanatı etkin bir biçimde katıyoruz. Festival Kaş’ın tanıtımına çok önemli katkı sağlayacak” dedi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa