Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Kemal Sunal, EXPO 2016’da yaşayacak
Kemal Sunal, EXPO 2016’da yaşayacak
Türk Sineması’nın unutulmaz sanatçılarından Kemal Sunal’ın adı, EXPO 2016 Antalya sergi alanında ölümsüzleşti. Eşi Gül, oğlu Ali Sunal, sergi alanına Kemal Sunal için çınar ağacı dikti. Gül Sunal, “EXPO 2016’nın...
5 Aralık 2015 10:21
Font1 Font2 Font3 Font4

Türk Sineması’nın unutulmaz sanatçılarından Kemal Sunal’ın adı, EXPO 2016 Antalya sergi alanında ölümsüzleşti. Eşi Gül, oğlu Ali Sunal, sergi alanına Kemal Sunal için çınar ağacı dikti. Gül Sunal, “EXPO 2016’nın içinde ailece yer almak yine Kemal’in kanatları altında kelimelerle tarif edilecek bir duygu değil” dedi. EXPO projesi içinse “Muhteşem” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya’da ünlüler ormanı projesinde, Türk sinemasının ‘Gülen adam’ lakaplı sanatçısı Kemal Sunal unutulmadı. 2000 yılında geçirdiği kalp krizi sonrası 55 yaşında yaşama veda eden Kemal Sunal için ailesi çınar ağacı dikti. 52. Uluslararası Antalya Film Festivali için kente gelen ve EXPO 2016 Antalya’nın ünlüler ormanı projesi önerisini kabul eden Gül Sunal ile Ali Sunal, Aksu İlçesi’nde ajans yöneticileri tarafından karşılandı.

Gelecek yıl 23 Nisan tarihinde kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya’nın proje sunumunu izleyen Gül Sunal ile oğlu Ali Sunal, çalışmalara hayran kaldı. Daha sonra araçla sergi alanına geçen Gül Sunal, eşi Kemal Sunal’ın yanı sıra kendisi ve 2 çocuğu için de çınar ağacı ayrıldığını duyunca mutluluğu daha da katlandı.

Ağaçların gövdesine tek tek künyelerini takıp, kürekle toprak atan ve can suyu veren Gül Sunal, “Hakikaten çok heyecanlıyım çok da gurur duydum bundan. Böyle büyük bir organizasyonun, EXPO 2016’nın içinde ailece yer almak yine Kemal’in kanatları altında kelimelerle tarif edilecek bir duygu değil. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

SUNAL-AİLESİ-(3)

Kendisi için çok güzel bir gün olduğunu söyleyen Gül Sunal, en sevdiği ağaçlardan biri olan çınar ağacını dikmenin ayrı bir sevinç olduğunu vurgulayıp şöyle konuştu;

“İnşallah ölümsüz olur. Kemal ile birlikte biz de yıllarca yaşarız diye düşünüyorum. Bu bizi temsil ediyor çok güzel. Proje muhteşem. Tanıtımını izledik hakikaten olağanüstü. Bütün dünyada yapılan EXPO’ların en güçlüsü burada olacak diye düşünüyorum. En ince ayrıntısına kadar her şey düşünülmüş. Büyük bir heyecanla bekliyoruz.”

SUNAL-AİLESİ-(7)

Gül Sunal, ilk kez yan yana tüm aile fertleri adına bir ağaç diktiğini de özelikle vurguladı.

‘BEN BU ÇINARLA BÜYÜRÜM’

Babası gibi oyuncu olan ve Güldür Güldür Show’da rol alan Ali Sunal da projeye hayran kaldığını vurguladı. Ali Sunal şunları söyledi;

 

“Hakikaten devasa, çok gösterişli çok hoş bir alan oluyor burası. Organizasyonun da annemin söylediği gibi bizim misafirperverliğimizle çok daha güzel olacağına inanıyorum. Görüntülerde nasıl bir organizasyon olacağı anlatılınca bile insanın tüyleri diken diken oluyor. İnsan gurur duyuyor ülkesiyle. Burada bu kadar güzel bir organizasyonun içine çok yakışır bir isim tabi Kemal Sunal. Çok sevdiği çınar ağacına adı veriliyor. Bu bizi duygulandırdı. Onun vesilesiyle bizim de çınar ağacımız oldu. Ben daha bir çınar değilim ama bu çınar fidanı beni temsil etsin. Ben de bu çınarla birlikte büyürüm. İşimde de ailemde de. Ağaca adımı verdim şimdi sıra bu yavru çınarla birlikte büyümekte.”

Ali Sunal’a EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği olan şakayık takdim edildi.

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa