Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Kemer Belediyesi’nde Çanakkale menüsü
Kemer Belediyesi’nde Çanakkale menüsü
Kemer Belediye Personeli, yurdumuzu kurtarmak için canını vermekten çekinmeyen Çanakkale Şehitlerimizi ve 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni anlamlı bir etkinlikle andı. 102 yıl önce çoğu şehit olan kahraman askerlerimizin o günkü...
17 Mart 2017 19:32
Font1 Font2 Font3 Font4

Kemer Belediye Personeli, yurdumuzu kurtarmak için canını vermekten çekinmeyen Çanakkale Şehitlerimizi ve 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni anlamlı bir etkinlikle andı. 102 yıl önce çoğu şehit olan kahraman askerlerimizin o günkü menüsü personele öğle yemeği olarak verildi. 

Yurdu kurtarmak için o kadar zor şartlar altında savaştılar ki günlerce aç kaldılar. Günlük istihkakları 500 grama kadar düştü. Ama tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirttiler. 15 Mart 1915’te bize Çanakkale Zaferi’ni armağan ettiler.

HOŞAF VE BUĞDAY ÇORBASI

Aziz şehitlerimizle empati kurmak ve Çanakkale Zaferi’ni anmak için anlamlı bir etkinlik düzenleyen Kemer Belediyesi yönetimi; buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmekten oluşan 102 yıl önceki asker menüsünü personeline öğle yemeği olarak sundu. Aslanbucak Hizmet alanı ile Göynük Hizmet Binası personel yemekhanelerinde duygu dolu anlar yaşandı.

3 001

“MİNNETLE ANIYORUZ”

Göynük’teki asker menüsü eşliğinde Çanakkale kahramanlarını anan belediye personeline Kemer Belediye Başkan Vekili Semih Top da eşlik etti. Çanakkale’nin tarihimizde büyük bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Semih Top, “Çok zor şartlar altında ve canlarını feda ederek bize büyük bir zafer hediye eden Çanakkale şehitlerimizi ve tarih boyunca verdiğimiz şehitleri unutmadık, unutmayacağız ve her zaman büyük bir saygı ve minnetle anacağız” diye konuştu.

4 1 001

ŞEHİTLER İÇİN DUA

Aslanbucak Hizmet Alanı’nda personeli ile birlikte yemek yiyen Temizlik İşleri Müdürü Arif Çelik de, “Aziz şehitlerimizle ve büyük zaferimizde gurur duyuyoruz” dedi. Çelik eşliğinde dua eden belediye personeli de etkinliği çok anlamlı bulduklarını belirterek,  şehitlerimize büyük bir vefa duyduklarını söylediler.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa