Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KEMER BELEDİYESİ’NDEN AFET SEFERBERLİĞİ
KEMER BELEDİYESİ’NDEN AFET SEFERBERLİĞİ
  Kemer’de etkili olan fırtına aşırı yağış ve dolu felaketi nedeniyle seferberlik ilan eden kemer belediyesi tüm ekipleriyle afetzedelerin yardımına koşuyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ‘’Afet yaralarını sarmak için...
22 Ocak 2018 12:40
Font1 Font2 Font3 Font4

 

Kemer’de etkili olan fırtına aşırı yağış ve dolu felaketi nedeniyle seferberlik ilan eden kemer belediyesi tüm ekipleriyle afetzedelerin yardımına koşuyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ‘’Afet yaralarını sarmak için tüm imkanlarımızla halkımızın emrindeyiz. İlçemizdeki müteahhitlerimizi binaların onarım konusunda destek olmaya davet ediyoruz’’ dedi.

Antalya’da dün gece saatlerinde başlayan ve saatteki hızı 110 kilometreye ulaşan fırtına, aşırı yağış Kemeri’de vurdu.Kemer ilçesinde ayrıca dolu ve hortum felaketi de yaşandı.

Tekirova Mahallesi’ndeki hortum, çok sayıda serada, ekili alanlarda ve evlerde hasara neden oldu. Kemer belediyesi ekipleri tüm mahallelerdeki afetzedelerin yardımına koştu.

TEKİROVA’DA İNCELEME

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün şehir dışında olması nedeniyle afet bölgesindeki incelemeleri Başkan Vekili Ahmet Can, Meclis Üyesi Recep Yılmaz ve birim müdürleri gerçekleştirdi. Hortum felaketinin vurduğu Tekirova Mahallesi’ni ziyaret eden Can ve Yılmaz afetzedelere ‘geçmiş olsun’ dileklerini ilettiler. Başkan Vekili Ahmet Can Tekirova’nın ardından afetten büyük zarar gören Kuzdere Mahallesi’nde de incelemelerde bulundu.

 

 

7

1

GÜL: YARALAR SARILACAK

Gelişmeleri yakından takip eden Başkan Mustafa Gül ,”Öncelikle afetten zarar gören tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. En büyük tesellimiz böyle büyük çaplı bir afette can kaybı yaşanmamasıdır. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için belediyemiz tüm ekipleri ile çalışmaktadır”dedi.

2

MÜTEAHHİTLERE ÇAĞRI

Kemerdeki tüm müteahhitlere çağrıda bulunan Başkan Gül, “İlk tespitlere göre ilçemizin çeşitli mahallelerindeki evlerin ve işyerlerinin çatıları uçtu ve binalar zarar gördü. Bundan büyük bir üzüntü duyuyoruz. İlçemizdekimüteahhitlerimizi ve çatı ustalarımızı elbirliğiyle binaları onarmaya davet ediyorum. Tüm hemşerilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum’’ diye konuştu

6YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa