Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Kepez için bir hayal daha gerçek oluyor
Kepez için bir hayal daha gerçek oluyor
Akdeniz bölgesinin ilk bilim merkezinin Dokuma Fabrikası’na kurulması için TÜBİTAK ile protokol imzalanıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocuklar için bir büyük hayalini daha gerçeğe dönüştürüyor. Başkan Tütüncü, son bir...
18 Ekim 2015 17:22
Font1 Font2 Font3 Font4

Akdeniz bölgesinin ilk bilim merkezinin Dokuma Fabrikası’na kurulması için TÜBİTAK ile protokol imzalanıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocuklar için bir büyük hayalini daha gerçeğe dönüştürüyor. Başkan Tütüncü, son bir yılda ön çalışması yaptığı ve yoğun bir mesai harcadığı bilim merkezini Antalya’ya ve Akdeniz bölgesine kazandırıyor.

Bilim Merkezi Dokuma’ya kuruluyor

Antalya’nın ve Akdeniz bölgesinin ilk bilim merkezi, sivil inisiyatifin yer aldığı Dokuma Çalışma Grubu’nun, hazırladığı raporda ‘bilim merkezi olsun’ önerisini yaptığı Dokuma Fabrikası’na kuruluyor.
Dokuma Fabrikası’nda, Antalya Bilim Merkezi kurulması amacıyla Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi arasında protokol imzalanacak. Protokol metnine, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Engin, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, imza atacak. Protokol töreni, 21 Ekim Çarşamba günü saat 9.30’da Kepez Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak.

Kepez-icin-bir-hayal-daha-gercek-oluyor_2

Akdeniz’e hizmet verecek

Başkan Hakan Tütüncü, bilim merkeziyle ilgili şunları söyledi: “Bilim merkezi, 17 bin metrekarelik (m2) fabrika binası içerisinde 8 bin m2.lik bir alana yapılıyor. Akdeniz bölgesinin en güzel ve ilk bilim merkezi olacak. Merkeze sadece Antalya’nın 18 ilçesinden değil, Burdur ve Isparta’dan da özel turlarla öğrenci getireceğiz. Öğrencilerimiz, bilim merkezinde deneyleyerek öğrenme imkânına sahip olacaklar. Kepez’de 185 tane okulumuz var. Bu okullarımızda modern deney imkânlarının olmadığını görüyoruz. Bilim Merkezi için Dokuma Fabrikası içerisinde bir çağrı merkezi kuracağız. Randevu sistemi ile öğrencilerimizi okullardan servisle alıp bilim merkezine getireceğiz, Çocuklarımız fen bilimleri derslerini burada uygulamalı olarak yapabilecekler. Daha sonra öğrencilerimizi servis araçlarımızla okullarına bırakacağız.”

Başkan Hakan Tütüncü, merkez için Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’ndeki bilim merkezlerinde teknik incelemelerde bulunmuş, daha sonra TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Engin’i ve beraberindeki heyeti Kepez’de misafir ederek, bilim merkezinin yapılacağı Dokuma Fabrikası’nı gezdirmişti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa