Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Kepez kültürün başkenti oluyor
Kepez kültürün başkenti oluyor
İlçesini kültür ve sanatın merkezi yapma vizyonu belirleyen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, günümüzde 20 ayrı mekandaki 46 bin koltuk kapasitesine ulaşıldığını söyledi. Göreve geldiği 2009 yılında Kepez’i kültürün ve sanatın...
24 Şubat 2017 18:37
Font1 Font2 Font3 Font4

İlçesini kültür ve sanatın merkezi yapma vizyonu belirleyen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, günümüzde 20 ayrı mekandaki 46 bin koltuk kapasitesine ulaşıldığını söyledi.

Göreve geldiği 2009 yılında Kepez’i kültürün ve sanatın merkezi yapma vizyonunu açıklamış olan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, günümüzde aynı anda 46 bin kişiye etkinlik yapabilecek kapasiteye ulaşıldığını açıkladı.

Kepez’in 4 bir yanındaki 20 ayrı mekanda 35 bin kişiliği açık hava olmak üzere topla 46 bin koltuk kapasitesinin var olduğunu belirten Tütüncü, bu mekanlarda eş zamanlı olarak 50 farklı etkinlik düzenlenebileceğini söyledi.

Kapasite daha da artacak

Kepezlilerin kendisini tercih etmeden önce bir tane bile kültür-sanat etkinliği yapılan bir mekan olmadığını hatırlatan Tütüncü, yeni yapılan tesislerle ilçesindeki sosyal- kültür-sanat yapılabilecek kapasitenin daha da artacağını vurguladı. Bu kapasitenin birçok şehirde olmadığının altını çizen Tütüncü, “20 ayrı tesiste 50’den fazla tiyatro, sergi, konferans, sinema gösterimi yapabileceğimiz alanlar bunlar. Ne mutlu ki Kepez’i günden güne iyi bir geleceğe taşıyoruz. Daha çok medeniyetleşme olacak bu adımlarla.” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa