Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Kepez yüzmenin merkezi oluyor
Kepez yüzmenin merkezi oluyor
Başkan Hakan Tütüncü, deniz olmayan Kepez’de, mahallelere yapacakları açık yüzme havuzları ile yüzme sporunu geniş halk kitleleriyle buluşturacaklarını söyledi.     Kepez Belediyesi’nin, Fabrikalar Mahallesi’nde yapımını başlattığı ve karkası tamamlanan...
2 Aralık 2015 19:34
Font1 Font2 Font3 Font4

Başkan Hakan Tütüncü, deniz olmayan Kepez’de, mahallelere yapacakları açık yüzme havuzları ile yüzme sporunu geniş halk kitleleriyle buluşturacaklarını söyledi.    

Kepez Belediyesi’nin, Fabrikalar Mahallesi’nde yapımını başlattığı ve karkası tamamlanan açık yüzme havuzu ve sosyal tesisinin inşasında yüzde 45 seviyelerine gelindi. Tesis, Kepez Belediyesi’nin mahallelere kazandıracağı açık yüzme havuzunun ilki oluyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de ihale bedeli 2 milyon 077 bin lira olan açık yüzme havuzu ve sosyal tesisin devam eden inşasını denetledi. Yetkililerden tesisin yapımıyla ilgili bilgi alan Tütüncü, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “İstiyoruz ki, Kepez’de yüzme bilmeyen kimse kalmasın. Kepez’in denizi yok ama bu tip tesislerle birlikte yüzme sporunu halkımızın gündemine alalım, halkımızın rahatlıkla yüzebileceği tesislerde yüzme sporu ile meşgul olmalarını sağlayalım. Böylece yüzme sporu ile birlikte onları sağlıklı bir yaşama taşıyalım arzusundayız. Bu anlamda çok önemli tesisleri hayata geçirdik.  Tam olimpik kapalı yüzme havuzunu Antalya’da ilk kez Kepez Belediyesi tarafından inşa edildi. Bu çok büyük bir başarıydı. Şimdi yüzme sporunu mahallelere, geniş halk kitlelerine taşımak için de açık yüzme havuzları projesini başlattık.  Projenin ilkini de Fabrikalar Mahallesi’nde gerçekleştiriyoruz.”

Denizi-olmayan-Kepez-yuzmenin-merkezi-oluyor_4

Tesiste sosyal yaşam alanı olacak

Tesisin, sadece açık yüzme havuzu olmadığına değinen Başkan Hakan Tütüncü, “Tesisi, bir sosyal tesis olarak da mahalle yaşamına bir hareket kazandıracak bir yapı olarak tasarladık. Burada aynı zamanda düğünlerin, çeşitli etkinliklerin yapılacak olduğu çok güzel bir sosyal tesis de olacak. Yine tesiste güzel bir çocuk parkı yer alacak. Kaykay pistiyle gençlerimize ve çocuklarımıza daha sevimli gelen bir yapıyı Fabrikalar Mahallesi’ne kazandırıyoruz.” ifadesini kullandı. Tütüncü, farklı mahallelere de açık yüzme havuzu da yaparak, yüzme sporunu vatandaşların gündemine çekmeyi, onları yüzme sporuyla buluşturmayı arzu ettiklerini belirtti.

Kepezli yüzme sporuyla buluşuyor

Tütüncü, açık yüzme havuzunu yapmalarındaki hedefi de şu şekilde dile getirdi:  “Bu tesisleri yaparken en önemli hedefimiz çocuklarımıza, gençlerimize eğlenebilecekleri, hoşça vakit geçirebilecekleri bir tesis kazandırmaktı. Bununla birlikte halkımıza yüzme sporunun önemini vurgulamayı amaçladık. Kepez’de, yüzme bilmeyen kimse kalmasın istiyoruz.  Antalya’da, iklim şartları nedeniyle açık yüzme havuzu, yaklaşık 8-9 ay kullanılabiliyor.  Dolayısıyla burada 8-9 ay boyunca Kepezlilere yüzme öğretebileceğimiz, yüzme sporu ile buluşturabileceğimiz bir tesis kazandırıyoruz. “

Başkan Hakan Tütüncü, tesisi Nisan 2016’da hizmete açmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Tesiste neler var

Fabrikalar Mahallesi Fikri Erten Caddesi’nde 7 dönüm araziye inşa edilen tesiste, 8 kulvarlı 1200 m2’lik yetişkin havuzu, çocuk havuzu, 360 m2 sosyal tesis, havuz başı sosyal etkinlik alanı ve 2 adet kafe olacak.
Açık yüzme havuzu projesinde çocukların Başkan Hakan Tütüncü’den isteği olan kaykay pisti de karşılanıyor. Tesiste 2 bin 500 m2’lik alan kaykay alanı ve model araç pisti olarak düzenleniyor. Otoparkın da bulunacağı tesiste, oturma alanları, çocuk oyun parkı da yer alacak.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa