Kapat
Kepez’de gıda denetimleri hız kazandı
Kepez’de gıda denetimleri hız kazandı
Kepez Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi gıda güvenliği ve kalitesinin artırımına yönelik denetim ve kontrollere ara vermeden devam ediyor.   Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve...
2 Ekim 2014 03:57
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi gıda güvenliği ve kalitesinin artırımına yönelik denetim ve kontrollere ara vermeden devam ediyor.

 

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri’ne bağlı gıda mühendisinden oluşan ekipler, Kurban Bayramı öncesi başta lokum, baklava gibi tatlı üretimi ve satışı yapan imalathaneler ile işyerlerini denetledi.

 

Üretim alanlarından, vitrinlere kadar tüm detayları inceleyen ekipler, gıda güvenliği ve kalitesinin artırımına yönelik birçok denetim ve kontrolde bulundu. İşyerlerinin bir çoğu sağlıklı olan ilçede, eksiklikleri bulunan imalathanelere ise gerekli düzenlemeler için tutanak tutulup, gün verildi.

 Kepezde-gida-denetimleri-hiz-kazandi_8

Etiketlerin konulması ve bayram öncesi ve bayram sırasında fiyatlarında hiçbir artışın olmaması için dükkan sahiplerini uyaran zabıta ekipleri, tatlı imalathaneleri ve satış yerlerini denetledi. Hijyen koşulların sağlanıp sağlanmadığını denetleyen ekipler, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk derecelerini de birçok kez kontrol etti.

 

Kepez’de üretilen gıdaların Türk gıda mevzuatına uygun olması için ekiplerin gece gündüz çalıştığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Kepez’de üretilen her ürün tüketime uygun olacaktır. Vatandaşlarımızın sağlığına zarar verebilecek bütün engelleri ortadan kaldıracağız. Sağlıkla oynayan iş yerine asla göz açtırmayacağız.” dedi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa