Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KEPEZ’DE NOSTALJİ GECESİ
KEPEZ’DE NOSTALJİ GECESİ
Kepez Belediyesi’nin düzenlediği 70’ler Konserinde, 1970’li yılların unutulmayan şarkıları Antalyalıları mest etti.   Kepez Belediyesi’nin Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlediği 70’ler Konseri’nde, 1970’ler şarkılarıyla Antalyalılara nostalji gecesi yaşatıldı. TV ekranlarının...
16 Kasım 2015 12:32
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği 70’ler Konserinde, 1970’li yılların unutulmayan şarkıları Antalyalıları mest etti.

 

Kepez Belediyesi’nin Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlediği 70’ler Konseri’nde, 1970’ler şarkılarıyla Antalyalılara nostalji gecesi yaşatıldı.

TV ekranlarının sevilen yarışma programlarından O Ses Türkiye’nin Antalyalı finalistlerinden Özgecan Güven, 70’ler Konseri’nin solist sanatçısı olarak müzik severlerin karşısına çıktı. Hemen her yaştan izleyicinin buluştuğu gecede, 30’dan fazla nostaljik şarkının yer aldığı bir repertuar seslendirildi.

 

Şarkıları çok sevdik

Kepezde-nostalji-gecesi_4

Ses yarışmalarına yabancı şarkılarla katılan gecenin solisti Güven, bu konser sayesinde repertuardaki Türkçe şarkılarla ilk kez tanıştığını söyledi. 9 Eylül Üniversitesi’nde müzik öğretmenliği eğitimi alan 25 yaşındaki Güven, provalar yaparken bu şarkıları orkestra olarak çok sevdiklerini söyledi.

 

80 Konseri de 22 Aralık’ta

Kepezde-nostalji-gecesi_2

Konserin finalinde Yasemin Kumral’ın ‘Bimbambom’ şarkısına bis yaparak seyircilerini uğurlayan Güven, konsere slov şarkılar ile başladı. Tanju Okan’dan ‘Öyle sarhoş olsam ki’, Uğur Akdora’dan ‘Neler oluyor hayatta’, İlhan İrem’den ‘Anlasana’, Neşe Karaböcek’den ‘Arım balım’, Füsun Önal’dan ‘Ah nerede’, Erkin Koray’dan ‘Çöpçüler’, Emel Sayın’dan ‘Mavi boncuk’, Alpay’dan ‘Fabrika kızı’, Ayla Dikmen’den ‘Anlamazdın’, Ajda Pekkan’dan ‘Kimler geldi kimler geçti’, Şenay’dan ‘Hayat bayram olsa’ ve Sezen Aksu’dan ‘Kaç yıl geçti aradan’, Nur Yoldaş’dan  ‘Sultan-ı yegah’, gibi şarkılara eşlik eden seyirciler, 22 Aralık’ta yapılan ‘80’ler Konseri’ni iple çekiyor.

 

En güzel dönemi yaşadılar

 

Konseri eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile kızı Zeynep ile birlikte izleyen Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, gecede bambaşka bir aleme gittiklerini söyledi. 1970 ve 1980’lerde yaşayanların çok şanslı olduğunu dile getiren Başkan Tütüncü, “Solistimiz şarkıları söylerken, ‘bunları tanıdınız mı’ dediğinde, ‘bizler tanıdık, yaşımız ortaya çıkıyor’ diyenler vardı. Onlar dünyaya erken geldikleri için üzülmesinler, dünyanın en anlamlı ve çok güzel günlerini yaşadılar.” diyerek konuşmasına başladı.

 

Biz şanslıyız

 

Başkan Tütüncü konuşmasına şöyle devam etti; “Her geçen gün biraz kendimizden uzaklaşıyor, değerlerimizden insanlığımızdan estetik duygularımızdan değerlerimizi kaybediyoruz. Hala taze olan bu şarkılar, 20- 30 yıl sonra da aynı tazeliğini koruyacak. Biz çocukluğumuzda ucundan biraz yetiştik ama, bizden sonraki çocukların bugünlerde yaşadıkları vakitlerde geleceğe taşıyabilecekleri hatıraları bizim kadar olmayacak. Biz şanslıyız. Gerçekten estetiğin zirve yaptığı dönem yaşandı, 1980’den sonra en çok da estetik süflileşti. Şimdi kalıcı şarkılar çıkmıyor. Bizim amacımız toplumun çeşitli katmanlarını sanatla kültürle buluştururken kendi geçmişimize ışık tutmak istedik aynı zamanda.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa