Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KEPEZ’DE SAĞLIK ATAĞI
KEPEZ’DE SAĞLIK ATAĞI
350 yataklı Sütçüler Devlet Hastanesi, 1000 yataklı şehir hastanesi ve 50 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezi yatırımlarıyla sağlığın merkezi olan Kepez’de, mahallelerin ASM talepleri karşılanıyor.  Zafer ve Yükseliş’e kazandırılan...
30 Ekim 2015 17:43
Font1 Font2 Font3 Font4

350 yataklı Sütçüler Devlet Hastanesi, 1000 yataklı şehir hastanesi ve 50 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezi yatırımlarıyla sağlığın merkezi olan Kepez’de, mahallelerin ASM talepleri karşılanıyor. 
Zafer ve Yükseliş’e kazandırılan ASM hizmete girdi. Kuzeyyaka, Altınova Sinan, Göksu ve Duraliler’e inşa edilen ASM binaları tamamlanıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eğitimde olduğu gibi sağlığa da yüzde yüz destek veriyor. Başkan Tütüncü, imar düzenlemeleri, arsa tahsisleri ve merkezi idare ile yaptığı görüşmeler neticesinde Kepez’de dev sağlık yatırımlarının yapılmasının önünü açtı. 350 yataklı Sütçüler Devlet Hastanesi bitme aşamasına geldi. Ahatlı Mahallesi’nde yapımı süren 50 ünitelik Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 2016 yılı içerisinde hizmet vermeye başlayacak.  Sağlık Bakanlığı, Göçerler Mahallesi’nde 1500 dönümlük araziye inşa edilecek olan 1000 yataklı şehir hastanesini yatırım programına aldı.

5 mahalleye ASM

Tütüncü, gereken desteği sağlayarak Kepez’e, özel sektörün de sağlık tesisi yapmasını sağladı.
Devlet ve özel sektörün yatırımlarıyla sağlıkta merkez olan Kepez’de, vatandaşın ilk adım sağlık tesisi ihtiyacı da karşılanıyor.
Kepez Belediyesi, bu amaçla mahallelere aile sağlığı merkezi(ASM) inşa ediyor. Başkan Hakan Tütüncü’nün, 1. döneminde Zafer ve Yükseliş mahalleleri için ASM inşa edildi. Tütüncü 2. döneminde Altınova Sinan, Kuzeyyaka, Göksu ve Duraliler mahallelerine ASM yapma sözü verdi.  Altınova Sinan’daki ASM binasının ince işçiliği yapılıyor. Kuzeyyaka ve Göksu mahallelerindeki ASM binalarının yapımında sona gelindi. Duraliler de sağlık tesisinin inşası başladı.

4 aynı noktaya 112

Yaklaşık 310 m2’den oluşan ASM binalarında Sağlık Bakanlığı’nın acil müdahale odası, muayene odaları, emzirme odası, aşı odası, lavabolar, mutfak, geniş bir bekleme salonu gibi üniteler yer alıyor.  Altınova’daki ASM binasında belediye veznesi de hizmet verecek. ASM binaları ile mahallelere doktoru getiren Kepez Belediyesi, vatandaşların sağlık hizmetlerine kolay şekilde ulaşabilmesi amacıyla da ilçeye 4 tane 112 acil servis istasyon binası kazandırdı.

Kepez Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün daha çok kişiye hizmeti vermesi amacıyla da sağlık merkezi yapıyor.

Kepez’in sağlığı bizlere emanet

Kepez’i, sağlıkta marka haline getiren Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kepez’in sağlığı bizlere emanet. Kepez’i, sağlık yatırımlarıyla güçlü bir şehir haline getiriyoruz.  Her yeni günle, yeni sağlık yatırımlarımızla Kepez, sağlığın da merkezi oluyor.
Belediye ve iktidar olarak Kepez’deki sağlık alanındaki yatırımlarının her birini çok ciddi bir planlama ile gerçekleştiriyoruz. Her şeyin başı sağlık, diyeceğiz ve daha güzel sağlık eserleri meydana getireceğiz, daha büyük sağlık yatırımlarını Kepez’e kazandıracağız.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa