Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Kepez’de şehitlerin ismi yaşatılacak
Kepez’de şehitlerin ismi yaşatılacak
Kepez Belediyesi Meclisi’ndeki üç siyasi partiliden oluşan meclis üyelerinin aldığı karar ile, 15 Temmuz demokrasi şehitleri ilçede yaşatılacak Kepez Belediyesi Meclisi’nin aldığı ortak kararla, 15 Temmuz demokrasi şehitleri ilçedeki caddelerde...
5 Ağustos 2016 23:57
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi Meclisi’ndeki üç siyasi partiliden oluşan meclis üyelerinin aldığı karar ile, 15 Temmuz demokrasi şehitleri ilçede yaşatılacak

Kepez Belediyesi Meclisi’nin aldığı ortak kararla, 15 Temmuz demokrasi şehitleri ilçedeki caddelerde yaşatılacak.

Şehit Halisdemir’in adı yaşatılacak

Türkiye’nin ilk akıllı hastanesi olan Kepez Devlet Hastanesi’nin önündeki Güneş Caddesinin adı ‘15 Temmuz Şehitleri Caddesi’ olarak değiştiriliyor. Hastanenin diğer tarafındaki Hastane Caddesi de, darbe gecesi ilk kurşunu sıkan askerin adı olan ‘Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’ olarak değiştiriliyor. Bu karar, 3 siyasi partinin Kepez Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesi ortak kararlaştırmayla ek gündem olarak sunularak onaylandı.

Demokrasi-sehitleri-Kepezde-yasayacak._6

Şehitler Parkı da Kepez’de

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türkiye’ye yaşatmak istediği kanlı darbe girişimi sırasında şehit düşenler, Kepez’de şükran ve minnet ile hatırlanacak. Sakarya Bulvarı üzerindeki Şehitler Parkı ile şehit ailelerinin takdirini kazanan Kepez Belediyesi Meclisi, bu iki cadde isminin de verilmesiyle hayır duaları kazanıyor.

Demokrasi-sehitleri-Kepezde-yasayacak._4

Tütüncü ortak bildiri okudu

Türk Bayrakları ve üzerinde ‘Hakimiyet Milletindir’ yazılı fonlar ile süslenen meclis salonunda, önce şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Toplantı öncesinde grup sözcülerini makamında ağırlayarak bu hazırlıkları haberdar eden Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, darbe girişimi nedeniyle hazırlanan bildiriyi okudu. Üç siyasi parti grubu sözcüsünün imzasının yer aldığı bildiride, darbe girişimi kınandı. Darbe girişimini açık ve net bir şekilde kınadıklarını ifade eden Tütüncü, “Demokrasilerde söz de karar da milletindir. Milli iradenin üzerinde hiçbir güç, hiçbir girişim kabul edilemez” şeklinde başlayan cümlelerle bildiriyi okudu.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa