Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Kepez’den Bayır- Bucak’a 6 TIR yardım
Kepez’den Bayır- Bucak’a 6 TIR yardım
Kepez Belediyesi ile Hayrat Vakfı işbirliğiyle Bayır-Bucak Türkmenleri için toplanan 6 TIR dolusu yardım, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nden uğurlandı Bayır- Bucak Türkmenleri için Kepez Belediyesi ile Hayrat Vakfı işbirliğiyle toplanan...
28 Aralık 2015 17:23
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi ile Hayrat Vakfı işbirliğiyle Bayır-Bucak Türkmenleri için toplanan 6 TIR dolusu yardım, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nden uğurlandı

Bayır- Bucak Türkmenleri için Kepez Belediyesi ile Hayrat Vakfı işbirliğiyle toplanan yardımları taşıyan 6 TIR, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nden dualarla uğurlandı.
Belediye önündeki çadırda, telefonlarla ve vakfın kendi network’uyle toplanan yardımların gönderileceği, tüm yardım yapanlara telefon mesajlarıyla duyuruldu. Hayırseverler, AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyeleri, belediye ile vakıf personelinin bir araya geldiği uğurlamada, Bayır- Bucak Türkmenlerine gidecek TIR’ların kazasız yolculuklarını tamamlaması için dualar edildi.

 

İnsanı sorumluluk hatırlatması

 

Uğurlamaya katılan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, belediye olarak, kimisi yasalardan, kimisi de bölgenin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik görev ve sorumlulukları olduğunu söyledi. Bunun dışında bir de insani sorumlulukları olduğunun altını çizen Başkan Tütüncü, “Bizim hemen yanı başımızdaki soydaşlarımız, din kardeşlerimiz aç açıktaysa, çeşitli zorluklarla mücadele ediyorlarsa, bizim kalbimizden, gönlümüzden onlara yardım etmek gibi bir insanı görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Ortaya koyduğumuz bu güzellik çok farklı anlamda iyiliğe katkı sağlayacak önemli bir çalışma.” diye konuştu.

Kepezden-Bayir--Bucaka-6-TIR-yardim_9

İşbirliğiyle yaptık

 

Hayrat Vakfı ile el ele gönül gönüle vererek Bayır-Bucak’taki Türkmen kardeşlerimize tam 6 TIR dolusu insanı yardım malzemesi topladıklarını açıklayan Tütüncü, “Bunlardan 5 tanesi un, 6’ıncı TIR’da un ile çeşitli gıda malzemesi bulunuyor. Hayrat Vakfı gönüllüleriyle yaptık bu işi. Onlar bu projeyi heyecanla bize aktarmamış olsaydı, belki bu güzellik olmayacaktı.” dedi.

 

Bir TIR un ile 350 bin ekmek

 

Belediyenin sendikası BEM-BİR-SEN’in de katkı koymasından dolayı teşekkür eden Tütüncü, “Bir TIR un ile yaklaşık 250- 350 bin arasında ekmek yapılıyormuş. Bayır-Bucak’ta 300 bin nüfusun olduğunu düşünürsek, kardeşlerimizin en azından birkaç öğünlük ihtiyacını karşılayabileceğiz.” dedi.

 

Yardımlar hassasiyetle ulaştırılıyor

 

Vakıf olarak Türkiye genelinde toplam 233 TIR insani yardımı Bayır- Bucak Türkmenlerine gönderdiklerini açıklayan Hayrat Vakfı Antalya Temsilcisi Süreyya Saltık ise, yardımların büyük bir hassasiyetle sahiplerine ulaştırıldığını anlattı. TIR’ların sınır ötesine götürülüp, güvenli depolardan küçük araçlar ile en ücradaki ihtiyaç sahiplerine kadar ulaştırıldığını belirten Saltık, “Yardım yapan her arkadaşımız emin olsun ki, yardımlar tüm titizlik ve hassasiyetle en ücra noktalara kadar götürülüyor.” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa