Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Kepez’e bir kalıcı eser daha
Kepez’e bir kalıcı eser daha
Kepez Belediyesi’nin, halka dönük her türlü sağlık hizmetinin ücretsiz olarak sunulacağı 3 katlı sağlık merkezinin temeli törenle atıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2014 seçimlerinde ilçe halkına sözünü verdiği bir...
15 Ekim 2015 18:08
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi’nin, halka dönük her türlü sağlık hizmetinin ücretsiz olarak sunulacağı 3 katlı sağlık merkezinin temeli törenle atıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2014 seçimlerinde ilçe halkına sözünü verdiği bir projesinin daha yapımını başlattı.
Belediye hizmet binasının bahçesinde kaldırılan atölyelerin yerine inşa edilen sağlık merkezi için temel atma töreni düzenlendi.

Törene Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Antalya Milletvekili ve adayı Hüseyin Samani, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri, muhtarlar, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 Her ay bir temel atma ve açılış

Başkan Hakan Tütüncü, törende yaptığı konuşmada, 2014 yerel seçimlerinde ilçe halkına güzel eserler yapacaklarının sözünü verdiklerini belirterek, şöyle devam etti: “Seçimler tamamlanır tamamlanmaz vaatlerimizin her birini tek tek yerine getirmek üzere harekete geçtik. Hemen hemen her ay bir temel atma ve açılış töreniyle yaklaşık 16-17 ayı geride bıraktık. Bu dönemde nice büyük eserler, hizmetler vücut buldu. Kepez, bir yandan imar ve şehircilikte almış olduğu mesafe ile diğer yandan mülkiyet problemlerinin çözümü noktasında ortaya koyduğu performansla, nice güzel şehircilik ve medeniyet hizmetlerinin kurumsallaştığı bir döneme kavuştu.”

Kepeze-bir-kalici-eser-daha_7

Sağlık hizmetleri kurumsallaşacak

Başkan Tütüncü, temelini attıkları tesisin, belediyenin sağlık hizmetlerini kurumsallaştıracağının altını çizdi.
Sağlık ve sosyal hizmet noktasında başka belediye örnek ve ilk olan birçok çalışma yaptıklarını değinen Tütüncü, “Sağlık taramalarımız, evde bakım hizmetimiz başta olmak üzere halkımıza birçok sağlık hizmeti veriyoruz. Belediyemiz, kan ve idrar tahlilinin yapıldığı laboratuar, yine bakıma muhtaç olan hemşehrilerimizin kişisel bakım ve evlerindeki küçük onarımların yapılmasına yönelik, sağlık ve sosyal hizmet noktasında da pek çok örnek proje takip ediyor. Sağlık ve sosyal hizmetlerimizi, inşa ettiğimiz bu binanın çatısı altında kurumsallaştırıyoruz.  Sağlık İşleri Müdürlüğümüzün kurumsallaşması hem de sağlık hizmetlerimizin geleceğe taşınması noktasında temelini attığımız bina çok büyük önem taşıyor.” açıklamasını yaptı.

“Bu bina yüksek ufkun ürünüdür “

Başkan Hakan Tütüncü, ‘Mahkeme kadıya mülk değilmiş.” sözünü anımsatarak, şunları söyledi: “Bizlerde belli süreliğine bu makamlardayız. Önemli olan görev yaptığınız zaman içerisinde bir değişime ve dönüşüme imza atabilmektir.  Değişimi ve dönüşümü sürüdürülebilir kılmak daha da önemlidir. Bu hizmetleri gel geç ortamlarda, kurumsal bir anlayıştan uzak yaparsak bu hizmetler sadece belli kadronun görevde kaldığı dönemde kalır ve birikimler, tecrübeler geleceğe taşınamaz. Bu düşünceden hareketle belediyemizin eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel alanda yapmış olduğu hizmetleri bu dönemde kurumsal bir yapıya kavuşturmak arzusu içerisindeyiz.
Sağlık hizmetlerimiz yeni binasında kurumsal hale geldiğinde 30 yıl sonra da Kepez’de bu hizmetler, bizden sonraki tarafından devam ettirilecek. Temelini attığımız tesis, ilerici anlayışın, yüksek ufkun ürünüdür. Temelini attığımız bu tesis, ücretsiz hizmet veren ağız ve diş sağlığı polikliniklerinden tutun, ücretsiz hizmet veren laboratuar hizmetinden, sağlıkta uygulayacağımız pek çok sosyal yardımın, yaşlılara yönelik evde bakım hizmetinin merkezi haline gelecek”

Halden anlayan belediyeyiz

Tütüncü, belediyecilik tapu vermek, asfalt dökmek ve imar yapmak olmadığına dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Ebetteki bu hizmetler belediyenin temel görevleridir. Ama belediye vatandaşın her türlü problemiyle ilgilenecek kimsesizlerin kimsesi olacak, belediye halden anlayacak. Tüm ekibimizle halden anlamayı ve her zaman vatandaşlarımızın yanında olmayı, vazgeçilmez temel bir ilke olarak gördük.  Bundan sonra da hizmetlerimizi sürdürürken, şehre bakarken bu bakış açısıyla yolumuza ve yolculuğumuza devam edeceğiz.”

Kardeşine özel teşekkür

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, sağlık merkezi binasını bir yıl içerisinde tamamlanacağını ifade etti.
Eserin mimari projesini kardeşi Mimar Hacer Tütüncü Okutan’nın, ücretsiz yaparak belediye armağan ettiğini aktaran Tütüncü,  “Böyle bir projeyi kendisinden talep ettiğimiz zaman bana söylediği şu oldu: Bizi bu memleket okuttu, büyüttü ve yetiştirdi. Biz bu memleketin imkânlarıyla bugünlere geldik. Benim de memleketime borcum var. Bu borcu ödeme imkânını bize sunduğunuz için teşekkür ederiz dedi ve en güzelini yaptı.”  diye konuştu._
Tütüncü, konuşmasını , “Kepez gelişiyor, geleceğe güvenle bakan bir şehir haline geliyor.”diyerek tamamladı.

Kepez’de baş döndüren değişim var

Ak Parti Antalya Milletvekili ve adayı Hüseyin Samani de konuşmasında şunları ifade etti: “3-4 günden Kepez’de seçim çalışması yapıyorum. Kepez’in sokaklarını gezince değişimi çok daha net görebiliyoruz.  Kepez’de baş döndürücü bir değişim yaşanıyor.  Bu değişime imza atan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ederim.”
Daha sonra yapılan duanın ardından butona basılarak, belediye sağlık merkezi binasının temeline ilk harç döküldü.

İhale bedeli 2 milyon 666 bin lira

4 katlı sağlık merkezinde doktor, muayene, psikolog, diyetisyen odaları bulunacak. Merkezde, 65 yaş üstü yaşlılara yönelik evde bakım ve anne çocuk sağlığı hizmeti de verilecek. Ağız ve diş sağlığı polikliniğinin de yer alacağı tesiste ayrıca  hasta müşahede odası, kafeterya ve seminerlerin verileceği bir salon da olacak.
İhale bedeli, 2 milyon 666 bin lira olan tesis 3 katlı ve 3 bin m2 inşaat alanı sahip olacak.
Kepez Belediye, bu yıl içerisinde şefkat ve huzur evinin, merkez cami ile külliyesinin, açık yüzme havuzunun, semt spor sahalarının yapımını başlatmıştı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa