Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KEPEZ’E İKİNCİ HAVUZ
KEPEZ’E İKİNCİ HAVUZ
Kepez Belediyesi, Varsak’a yaptığı tam olimpik kapalı yüzme havuzundan sonra Fabrikalar Mahallesi’ne açık yüzme havuzu inşa ediyoruz. İhale bedeli 2 milyon 077 bin lira olan açık yüzme havuzu ve sosyal...
8 Kasım 2015 16:18
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi, Varsak’a yaptığı tam olimpik kapalı yüzme havuzundan sonra Fabrikalar Mahallesi’ne açık yüzme havuzu inşa ediyoruz.

İhale bedeli 2 milyon 077 bin lira olan açık yüzme havuzu ve sosyal tesisin temeli törenle atıldı Başkan Hakan Tütüncü, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:  Mahallelerimizde yüzme sporunu yaygınlaştırmak;  gençlerimizi, çocuklarımızı, kadınlarımızı ve mahalle sakinlerimizi yüzme sporu ile daha iyi ortamlarda buluşturabilmek için projelendirdiğimiz semt yüzme havuzu ve sosyal tesislerinin birincisinin inşasını başlattık. Kepez’de deniz yok ama Kepez’in insanlarını denizin nimetlerinden istifade ettirmek, yüzme sporuyla buluşturmak, suya kavuşturmak en önemli hedeflerimizin başında geliyor.

Antalyaya-2.-havuzu-da-kazandiriyoruz_4

Tesiste neler var
Fabrikalar Mahallesi Fikri Erten Caddesi’nde 7 dönüm araziye inşa edilen tesiste, 8 kulvarlı 1200 m2’lik yetişkin havuzu, çocuk havuzu, 360 m2 sosyal tesis, havuz başı sosyal etkinlik alanı ve 2 adet kafe olacak.
Acık yüzme havuzu projesinde çocukların Başkan Hakan Tütüncü’den isteği olan kaykay pisti de karşılanıyor. Tesiste 2 bin 500 m2’lik alan kaykay alanı ve model araç pisti olarak düzenleniyor. Otoparkın da bulunacağı tesiste, oturma alanları, çocuk oyun parkı da yer alacak.  Tesisin, 2016 Nisan ayında tamamlanması planlanıyor.

Antalyaya-2.-havuzu-da-kazandiriyoruz_6YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa