Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KEPEZ’E MACERA PARKI
KEPEZ’E MACERA PARKI
Kepez Belediyesi’nin, Kent Ormanı’nın yanında 70 dönümlük arazi üzerine inşa ettiği macera parkına yeni parkurlar ekleniyor. Kepez Belediyesi tarafından çalışmaları sürdürülen Antalya’nın ilk macera parkında heyecan yükseliyor. Birbirinden farklı parkurlarla...
13 Kasım 2015 12:50
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi’nin, Kent Ormanı’nın yanında 70 dönümlük arazi üzerine inşa ettiği macera parkına yeni parkurlar ekleniyor.

Kepez Belediyesi tarafından çalışmaları sürdürülen Antalya’nın ilk macera parkında heyecan yükseliyor. Birbirinden farklı parkurlarla survivor heyecanı yaşatan parka yeni bir parkur daha ekleniyor. Gençlerin ve çocukların hayal dünyalarını zorlayacak yeni oyunların ekleneceği parkta, labirent parkurun çalışmaları başladı. Okçuluktan paintball alanlarına, atla gezinti parkurlarına kadar bir çok alanın yer alacağı macera parkında yeni bir heyecan daha Kepezlilerle buluşacak.

Kepezüstü’nde Kent Ormanı’nın yanında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan tahsis edilen 70 dönümlük alana inşa edilen parkta, alt yapıdan sonra macera parkurlarının inşası da tamamlanmıştı. Kepez Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar, parka yeni soluk getirecek parkurlarla sürüyor. Dünya çapında ilgi gören oyun alanlarını Kepezliler ve Antalyalılarla buluşturan parkın yeni etaplarıyla birlikte 2016 ilkbaharında faaliyete geçmesi planlanıyor. Macera parkının yeni oyun alanları ile şehrin cazibe noktası olmasını hedefleyen Kepez Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, labirent oyun parkurunun çalışmasını sürdürüyor.

Macera Parkı’nda neler olacak?

Antalya’nın ilk macera parkında 4-8 yaş çocuklar için eğlence amaçlı, 10 etaplı ip parkuru bulunuyor. Ayrıca 8-12 yaş grubundaki çocuklar da 11 farklı parkurdan oluşan ip parkurunda eğlenme ve macera yaşama imkanı buluyor. Park da macera yaşamak isteyenlere zipline (yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya çekilmiş  çelik halat vasıtası ile harness giyerek, kendi ağırlığınızla yerçekimi  yardımıyla kayma aktivitesi) imkanı da sunuluyor. 12 yaş üzerindeki macera severler için parkta, 15 farklı ip parkuru, tırmanma duvarı ve iple atlama kulesi yer alıyor. Aktivitelerin yapılacağı yerlerin imalatı, konunun uzmanı kişiler tarafından yapılıyor. Survivor heyecanı yaşanacak parkta labirent parkurlar yer alıyor. Kent merkezinin kuş bakışı görüldüğü parka bir de seyir alanı inşa ediliyor. Zeminine kayrak taşı döşenen seyirlik alanı Kent Ormanı ile birleştirilecek. Parkta,  yer oyunları, kaykay pistleri, süs havuzu, oturma yerleri ve spor alanları da bulunuyor. Macera Parkı, 2016 yılı bahar aylarında tüm oyun alanları, parkurları ve çevre düzenlemesiyle faaliyete açılacak şekilde tasarlanıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, seçim vaadi 70 proje içerisinde yer alan macera parkı, yeni eklenen heyecanlı parkurlarıyla hızla tamamlanıyor.KEPEZ’E MACERA PARKI Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa