Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KEPEZ’E TEMİZ ENERJİ
KEPEZ’E TEMİZ ENERJİ
Kepez Belediyesi ve tedarikçi firma işbirliği ile bugüne kadar 12 mahalle doğalgazla buluşturuldu.  Başkan Hakan Tütüncü, 2016 için 4 mahalleye daha doğalgaz müjdesi verdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, fiziki...
27 Ekim 2015 13:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi ve tedarikçi firma işbirliği ile bugüne kadar 12 mahalle doğalgazla buluşturuldu.  Başkan Hakan Tütüncü, 2016 için 4 mahalleye daha doğalgaz müjdesi verdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, fiziki alanda modern şehir görünümü kazandırdığı ilçenin havasının temiz olması için de çalışıyor.
Başkan Hakan Tütüncü, bu amaçla imara uygun yapılaşması tamamlanan mahalleleri, en temiz enerji olan doğalgazla buluşturuyor. Tütüncü’nün 7 yıllık görev süresi içerisinde dağıtıcı firma ile yapılan işbirliği neticesinde, 12 mahallede 60 bine yakın konuta doğalgaz götürüldü.
Kent merkezinde konutlarda ilk doğalgazın Kepez’de kullanıldığının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü,  bu yıl Çankaya, Fabrikalar ile Atatürk mahallelerine doğalgazı getirdiklerini kaydetti.

Havasiyla-tertemiz-bir-Kepez_5

4 mahalleye doğalgaz müjdesi

2016 yılı için 4 mahalleye doğalgaz müjdesi veren Tütüncü, ” 2016 yılbaşı itibariyle Gülveren ve Yeşilyurt mahallelerimizde doğalgaz çalışmaları başlayacak. 2016’nın ilk yarısında hem Gülveren’e hem de Yeşilyurt mahallelerimize doğalgazı getirmiş olacağız. 2016’nın ikinci yarısında ise Emek ve Karşıyaka mahallelerimize doğalgaz getireceğiz. Bu iki mahallemiz adeta birbirleriyle bütünleşmiş mahalleler. Her yatırımı bu iki mahallemize birlikte yapıyoruz.  Bu mahallelerimizle birlikte Kepez’de doğalgaz kullanan konut sayısı 70 bine yaklaşacak.  Bu ciddi bir rakam. 2017 yılı içerisinde de merkez mahallelerimiz içerisinde doğalgaz olmayan mahallelerimizi doğalgazla buluşturacağız. ” açıklamasını yaptı.
Başkan Hakan Tütüncü, inşası bitme aşamasına gelen 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi ile Kepez Ekmek Fabrikası’na da doğalgaz götüreceklerini duyurdu.

Havasiyla-tertemiz-bir-Kepez_2

Kepez’e doğalgaz yatırımı iyi gelecek

Havasıyla tertemiz, havasıyla yemyeşil bir Kepez, hayal ettiklerinin altını çizen Tütüncü, şunları söyledi: “Kepez, parklarıyla, bahçeleriyle yemyeşil bir Kepez oldu. Şimdi yeni sloganımız Kepez havasıyla da yemyeşil olacak.
Kepez’e doğalgaz yatırımı iyi gelecek. Son yıllarda hava kirliliğinin ciddi manada düştüğünü görüyoruz. Belediye başkanlığımın ilk yıllarında hava kirliği konusu çok daha fazla konuşulurdu. Doğalgazın yaygınlaşması, hava kirliliğinin önüne geçilmesine ciddi bir katkı sağladı.  Kepez’in havası günden güne daha da temiz hale geliyor. Havasıyla da tertemiz, havasıyla da yemyeşil bir Kepez hayal ediyoruz. Bu hayalimize emeklerimiz gayretlerimiz ve çalışkanlığımız neticesinde ulaşacağız.”

Doğalgaz götürülen mahalleler

Ulus, Yeşiltepe, Özgürlük, Zafer, Yükseliş, Fabrikalar, Ahatlı, Yeni Doğan, Kültür ve Fabrikalar, Çankaya ve Atatürk.

2016 Doğalgaz çalışması yapılacak mahalleler

Gülveren, Yeşilyurt, Karşıyaka ve Emek…YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa