Kapat
KİMSEYİ KAPIDAN ÇEVİRMEDİK
KİMSEYİ KAPIDAN ÇEVİRMEDİK
Belediye başkanlığı yaptığı dönemde kimseyi kapıdan çevirmediğini vurgulayan CHP Kepez Adayı Erdal Öner, “20 yıldır aynı mahallede, kapımda güvenlik görevlileri olmadan oturuyorum. Çünkü ardımızda korkacağımız, çekineceğimiz, kalbini kırdığımız vatandaş bırakmadık”...
28 Şubat 2014 16:09
Font1 Font2 Font3 Font4

Belediye başkanlığı yaptığı dönemde kimseyi kapıdan çevirmediğini vurgulayan CHP Kepez Adayı Erdal Öner, “20 yıldır aynı mahallede, kapımda güvenlik görevlileri olmadan oturuyorum. Çünkü ardımızda korkacağımız, çekineceğimiz, kalbini kırdığımız vatandaş bırakmadık” dedi.

 

Santral Mahallesi sakinleriyle kahvaltıda buluşan CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Erdal Öner, bölgede yaşanan tapu problemlerini çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Çalışan ailelerin yükünü hafifletmek amacıyla her mahalleye ücretsiz kreş yapılacağı müjdesi de veren Öner, kahvaltının ardından 75. Yıl Caddesi esnafını ziyaret etti. Esnafı tek tek ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinleyen Erdal Öner, ardından da Özgürlük Mahallesi’nde kahvehane toplantısı düzenledi. Kahvehane toplantısına başlamadan önce kadın seçmenlerle sohbet eden Öner’e kadınlar, “Lütfen umutlarımızı boşa çıkarmayın” ricasında bulundu.

 

‘20 yıldır aynı mahallede oturuyorum’

DSC_8609 DSC_8811

Programını ev ziyaretleriyle devam ettiren CHP Kepez Adayı Öner, gittiği mahallelerde kendisiyle görüşmeye gelen vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaştan gelen, “Şimdiki belediye yönetimi tek taraflı bir zihniyet izliyor. Bir işimiz düştüğünde kapıdan çevrildiğimiz çok oldu” tepkileri üzerine Öner, “Benim dönemimde doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi yoktu. Biz seçildikten sonra rozetimizi çıkarır, her vatandaşa eşit ve adil bir biçimde hizmet etmeye çalışırız. Belediyeye gelen adam, sıkıntısı olan adamdır ve onu geri çevirmek olmaz. Kapımıza kim gelirse başımızın üstünde taşırız ve bunu belediye başkanlığı yaptığım dönemde de hepiniz görmüşsünüzdür. 20 yıldır aynı mahallede, kapımda güvenlik görevlileri olmadan oturuyorum. Çünkü ardımızda korkacağımız, çekineceğimiz, kalbini kırdığımız vatandaş bırakmadık” dedi. Bu makamların ateşten gömlek olduğunu vurgulayan Öner, “Kul hakkına girmemek, adil olmak bizlerin önceliği olmalı. Böylece hesap vermekten de çekinmez, her gittiğiniz kapıda sevgiyle, samimiyetle karşılanırsınız” diye konuştu.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa