Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KOCATEPE’DE İZMİR MARŞIYLA 30 AĞUSTOS COŞKUSU
KOCATEPE’DE İZMİR MARŞIYLA 30 AĞUSTOS COŞKUSU
Muratpaşa Belediyesi; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Taarruzu başlatıp, sevk ve idare ettiği 1847 rakımlı Kocatepe’ de; İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı ile kutladı. Muratpaşa...
26 Ağustos 2017 15:08
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa Belediyesi; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Taarruzu başlatıp, sevk ve idare ettiği 1847 rakımlı Kocatepe’ de; İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı ile kutladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; 30 Ağustos Zafer Bayramı ile 26 Ağustos Malazgirt Zaferinin birbirinin alternatifi olarak sunmaya çalışanlara; “Bunu hiç denemesinler, ulusumuz böyle şeylere meydan vermez” dedi.

Antalya, Muratpaşa Belediyesi’nin organizasyonu ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yılını, Afyon Kocatepe’de kutladı. 13 otobüslük konvoyla 25 Ağustos Cuma saat 22.00’de Afyon’a hareket eden 650 Muratpaşalı; 26 Ağustos Cumartesi 04.30 sıralarında Kocatepe eteklerine ulaştı.

1847 rakımlı Kocatepe’ ye tırmanma

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Muratpaşa Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına katılan 650 vatandaş, üzerinde; ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa’ yazan pankartı taşırken, İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı söyleyerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni yönettiği yaklaşık 1 kilometre tırmanarak1847 rakımlı Kocatepe’ ye çıktı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar alkışlarla; şiddetli rüzgar ve soğuk havada Kocatepe’ye tırmanan Muratpaşalılar’a eşlik etti.

‘Bizim En Büyük Zaferimiz’

Muratpaşa Belediye Başkanı Başkanı Ümit Uysal; 30 Ağustos Zafer Bayramı ile 26 Ağustos Malazgirt Zaferinin birbirinin alternatifi olarak sunmaya çalışanlara sert cevap verdi. Başkan Uysal, şöyle konuştu; “26 Ağustos’ta Malazgirt Zaferi’nin de kutlamaları yoğunlaştırıldı. Bu da doğaldır; Malazgirt Zaferi de bizimdir ve hiçbir zaman ikisi birbirinin alternatifi değildir. Büyük Taarruz ve Taarruz sonunda kavuştuğumuz zafer; bizim en büyük Zafer Bayramımızdır. Bunu birbirine alternatif olarak ortaya koymak isteyenler, hiç denemesinler. Ulusumuz böyle şeylere meydan vermez. İkisi de bizimdir ikisi de değerlidir” dedi.

Zafer Bayramımız kutlu olsun’

“Muratpaşa olarak; 95 yıl önce burada yaşanan ruhu teneffüs etmek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının yaşadıklarını hissetmek üzere buradayız” diyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, şöyle devam etti; “Bu sabahı, bugünü burada idrak edeceğiz. Bütün komşularımıza, bütün insanlarımıza, bütün Muratpaşamız’a bunu aktarmak için buradayız. Bütün ulus olarak; neler başarabildiğimizi ve neler başarabileceğimizi de en güzel anlatan bayram Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Tüm şehitlikler ziyaret edildi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Muratpaşalılar, sırasıyla; Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği, Yıldırım Kemal Şehitliği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Meydan Muharebesi’ni sevk ve idare ettiği Zafertepe Anıtı, Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı, Dumlupınar Müzeler, Dumlupınar Şehitliği ve Çiğiltepe Albay Reşat Bey Şehitliğini ziyaret etti. Muratpaşalılar, her şehitlikte, şehitlerin ruhlarına dualar okurken, üzerinde ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa’ yazan pankartla da anı fotoğrafı çektirdi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa