Kapat
KONYAALTI; 246 ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI
KONYAALTI; 246 ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI
Konyaaltı Belediyesi Türki Cumhuriyetleri’nden “Sanat Tatili’ etkinliği için Antalya’ya gelen 246 öğrenciye ev sahipliği yaptı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 8 ayrı Türki Cumhuriyeti ülkesinden Antalya’ya gelen 246 öğrenciyi makamında...
30 Nisan 2014 15:34
Font1 Font2 Font3 Font4

Konyaaltı Belediyesi Türki Cumhuriyetleri’nden “Sanat Tatili’ etkinliği için Antalya’ya gelen 246 öğrenciye ev sahipliği yaptı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 8 ayrı Türki Cumhuriyeti ülkesinden Antalya’ya gelen 246 öğrenciyi makamında ağırladı. Kültürler arası diyalogun geliştirilmesi ve örf-adetlerin pekiştirilmesi amacıyla Antalya’ya gelen öğrenciler, ilk olarak yöresel kıyafetleriyle Başkan Böcek’i ziyaret etti.

Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Sanat Tatili Projesi” kapsamında 8 ayrı Türki Cumhuriyeti ülkesinden Antalya’ya gelen 246 öğrenciyi büyük bir heyecanla karşılayan Başkan Böcek, kültürlerarası bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “Her ne kadar farklı bayraklar altında yaşıyor olsakta, aslımız bir.” diyen Muhittin Böcek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bu ülkelerin ortak pek çok örf ve adetleri bulunduğunu söyledi. Ülkelerinde tatil dönemine giren öğrencilerin bu süreci Antalya’da farklı bir coğrafyada farklı bir milleti tanımak için geçirmek istemelerini son derece memnuniyetle karşıladığını dile getiren Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak Sanat Tatili adlı bu projeye ev sahipliği yapmak istediklerini kaydetti.

konyaalti-yabancı-öğrenciler2

Proje Sorumlusu Zamira Rysaeva ise öncelikle nazik karşılama töreni için Başkan Böcek’e teşekkür etti. 246 öğrencinin ilk kez Antalya’ya geldiğini ifade eden Rysaeva, Konyaaltı’nı çok beğendiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Başkan Muhittin Böcek, tüm öğrencilere tek tek hediyelerini takdim etti. Öğrencilerde Böcek’e kendi yörelerine özgü hediyeler verdi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa