Kapat
Konyaaltı’nda parklar, estetik yapıya kavuşuyor
Konyaaltı’nda parklar, estetik yapıya kavuşuyor
Gerek işlevsel gerek ise görsel açıdan çağımızın gerisinde kalmış parklarda revize çalışmalarını sürdüren Konyaaltı Belediyesi, modernize çalışmalarına Şehit Canan Akkuş Parkı’yla devam ediyor. Konyaaltı Belediyesi, Uncalı Mahallesi 24. cadde üzerinde...
9 Mayıs 2014 17:03
Font1 Font2 Font3 Font4

Gerek işlevsel gerek ise görsel açıdan çağımızın gerisinde kalmış parklarda revize çalışmalarını sürdüren Konyaaltı Belediyesi, modernize çalışmalarına Şehit Canan Akkuş Parkı’yla devam ediyor.

Konyaaltı Belediyesi, Uncalı Mahallesi 24. cadde üzerinde yer alan Şehit Canan Akkuş Parkı’nda revize çalışması başlattı. Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak parkın çevre duvarını yıktı. Revize projesinin tamamlanmasıyla, yeni yürüyüş yolları, görme engelli vatandaşların kullanımına uygun karolar, yeni çocuk oyun grubu, basketbol sahası, sokak tipi spor aletleri ve peyzaj düzenlemesi ile park modern bir yapıya kavuşacak.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, son bir yıldır çağımızın gereklerine uygun tasarımlı parklar ve meydanlar inşa ettiklerini, günümüzün ihtiyaçlarına cevap veremeyen park ve meydanları ise revize ederek modern görünüme kavuşturduklarını söyledi. Uncalı Mahallesi’nde 2 bin 300 metrekare alan üzerine kurulu olan Şehit Canan Akkuş Parkı’ta revize çalışması başlattıklarını ifade eden Böcek, ilk olarak parkı çevreleyen duvarı kaldırdıklarını bildirdi.

Konyaaltı’nda kişi başına düşen yeşil alan miktarının Avrupa standartların üstünde olduğuna dikkat çeken Muhittin Böcek, Şehit Canan Akkuş Parkı’nı çok kısa bur süre içinde revize ederek modern bir yapıya kavuşturacaklarını ve halkın kullanımına açacaklarını kaydetti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa