Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
KORONAVİRÜS VAKALARINDA SON DURUM (10 NİSAN)
KORONAVİRÜS VAKALARINDA SON DURUM (10 NİSAN)
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs küresel salgınıyla ilgili Türkiye’deki son durum tablosunu paylaştı . Bakan Koca’nın açıklamasına göre vaka sayıları şöyle: 10 Nisan itibariyle Test yapılan toplam hasta sayısı: 307210...
10 Nisan 2020 19:49
Font1 Font2 Font3 Font4

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs küresel salgınıyla ilgili Türkiye’deki son durum tablosunu paylaştı .

Bakan Koca’nın açıklamasına göre vaka sayıları şöyle:

10 Nisan itibariyle

Test yapılan toplam hasta sayısı: 307210

Tanı konulan toplam hasta sayısı: 47029

Vefat eden toplam hasta sayısı: 1062

Taburcu edilen hasta sayısı: 2423

Bakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

Normal şartlarda yaşamlarını sürdürecek olan insanları kaybederiz. Tedbirlere sıkıca sarılmaya, tedbir almaya değmez mi? Bunu tarihi bir sorumluluk olarak görmek gerekir. Türkiye’nin bütün illeri ve ilçeleri ve köyleri, hepimiz bu mücadelenin kurallarına ne kadar hızlı adapte olursak o kadar sonuç alırız.

Hastalığın kontrol altına aldığımız anda ise özlediğimiz hayatın güneşi doğmaya başlayacak. Bu sözler sadece bana ait değil, bu sözler sağlık personelimizin sözleri ve talepleridir.

Corona virüsünü kontrol altına almak için savaşan 1 milyon 61 bin 635 savaşçının, doktorun, hemşirenin sözleridir bu. Onların sizin için en büyük dileği, hastalarından biri olmamanız.

Artık Nisan ayındayız, güneşin, canlanan doğanın cazibesi sizi dışarıya davet edecektir. Sokakların çekiciliğine biraz daha direnmek zorundayız. Biz daha çok büyük bir baharı bekliyoruz. Onu geciktirmeyelim, sabırlı olalım, evde kalalım.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa