Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Köse, gurbetçilere yeni anayasayı anlattı
Köse, gurbetçilere yeni anayasayı anlattı
Köse, gurbetçilere yeni anayasayı anlattı  Anayasa Komisyonu Üyesi AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Hollanda ve Belçika’daki teşkilat mensuplarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı. Antalya’da il ve ilçe teşkilatlarında...
2 Mart 2017 18:19
Font1 Font2 Font3 Font4

Köse, gurbetçilere yeni anayasayı anlattı

 Anayasa Komisyonu Üyesi AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Hollanda ve Belçika’daki teşkilat mensuplarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı.

Antalya’da il ve ilçe teşkilatlarında 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili bilgilendirme toplantıları düzenleyen AK Parti Antalya Milletvekili Avukat Mustafa Köse, Hollanda ve Belçika’da partililerle buluştu. AK Parti Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle gurbetteki partililere Anayasa değişikliği ve yeni hükümet sistemi hakkında bilgi veren Köse, Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemiz için önemini anlattı.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Zafer Sırakaya ile birlikte ilk olarak Hollanda’ya giden Köse, Rotterdam şehrinde diğer illerden de gelen partililere hitap etti.  Milletvekili Köse, anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin detayları hakkında bilgi vererek, partililerin sorularını yanıtladı.

 mustafa köse belçika 001

Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse’nin ikinci durağı ise Belçika oldu. Brüksel’de partililerle buluşan Köse, Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemizin büyümesi ve gelişmesi için çok önemli olduğunu söyledi. Köse, “Ülkemiz AK Parti iktidarları döneminde hem demokratik olarak hem de ekonomik olarak büyüdü ve güçlendi. Bu gelişimi yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız bizlerden daha iyi görüyor. İşte bu büyüme ve gelişmenin hızlanması için hükümet sistemimizin değişmesi gerekir” dedi.

“Referandumda dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızın oyları çok önemli” diyen Köse, “Türkiye hepimizin. Sizler ülkenizden uzak yaşasanız da, aileleriniz, akrabalarınız orada ve sizler bir süre sonra ülkenize geleceksiniz. Yarınlarımıza daha güzel, daha gelişmiş bir Türkiye bırakmak hepimizin görevi. 16 Nisan’da seçim yapmayacağımızı, ülkemizin geleceğinin oylanacağını, bu sistem değişikliğinin kazanımlarını kapı kapı dolaşarak anlatmalıyız” diye konuştu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa