Kapat
KOSHİM HİZMETE AÇILDI
KOSHİM HİZMETE AÇILDI
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM)’ni, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil’inde katılımıyla hizmete açtı. Gürsu Mahallesi’nde 886 metre kare alana inşa edilen KOSHİM, hizmete açıldı. Konyaaltı...
7 Mart 2014 18:13
Font1 Font2 Font3 Font4

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM)’ni, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil’inde katılımıyla hizmete açtı.
Gürsu Mahallesi’nde 886 metre kare alana inşa edilen KOSHİM, hizmete açıldı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in eşi Hava Böcek ve oğlu Gökhan Böcek’le birlikte katıldığı açılış törenine Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, CHP İl Başkanı Devrim Kök ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DSC_9968

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı açılış konuşmasında spor ve oyun grupları, kadın emek pazarı gibi bütüncül bir yaklaşımla tasarlanan KOSHİM’de sosyolog, psikolog, avukat ve diyetisyen aile danışma birimlerinin de hizmet vereceğini söyledi. Muhittin Böcek, bunların yanı sıra toplantı salonları, kütüphane ve engelli vatandaşlar için sesli kütüphanesiyle de bir çok sosyal unsuru KOSHİM’le bir arada topladıklarını kaydetti.

 

“Giyim ve Gıda Bankası” halkın hizmetinde

Yaklaşık 2,6 milyon liraya mal olan KOSHİM’de  maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar için gıda ve giyim  bankası da hizmet veriyor. İhtiyaç fazlası giysiler raflara özenle yerleştirilirken, gıda ürünleri de ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere tek tek paketleniyor.

DSC_0212

Avukat, diyetisyen, psikolog görev yapıyor

İlçe halkının sağlığını her şeyin üstünde tutan Konyaaltı Belediyesi, görevli sosyal hizmetler uzmanı, psikolog ve diyetisyen ile KOSHİM’de ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Ayrıca bir avukatında görev yaptığı merkezde, vatandaşın hukuksal sorunlarına da çözüm arınıyor.

Sosyal belediyenin tüm gerekleri burada

Koşu alanı, çocuk oyun parkı ve oturma gruplarıyla yeni bir dokuyu bölge halkına kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Muhittin Böcek, KOSHİM’de engelli vatandaşlar için sesli kütüphanenin de bulunduğunu bildirdi.

 

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ise konuşmasında, Konyaaltı Belediyesi’nin Antalya’da birçok ilke imza attığını ve tüm sosyal hizmetleri tek bir çatı altında toplayan KOSHİM’le de yine Antalya’ya örnek oluşturduğunu bildirdi. Konuşmasını yağmur altında sürdüren Tamaylıgil, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla da tüm kadınların daha özgür olduğu bir Türkiye mesajını verdi.

DSC_0103

Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılış kurdelelisini keserek, Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi’ni gezdi. Başkan Böcek ve Bihlun Tamaylıgil daha sonrasında partililer birlikte Kadın Emek Pazarı’nı gezerek ev hanımlarıyla sohbet ettiler.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa