Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
LİSEDE YIL SONU KONSERİ
LİSEDE YIL SONU KONSERİ
ATATÜRK Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosu ve okul öğrencilerinden oluşan Rodos Müzik Grubu’nun yılsonu konseri,Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yapıldı. Atatürk Anadolu Lisesi Müzik...
5 Mayıs 2015 23:46
Font1 Font2 Font3 Font4

ATATÜRK Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosu ve okul öğrencilerinden oluşan Rodos Müzik Grubu’nun yılsonu konseri,Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Atatürk Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Gül Akerik Şık şefliği ve koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlikte, 64 kişilik Türk Halk Müziği korosu ‘Denizin dibinde Hatçam’ (Burdur), ‘Gökte yıldız ay misun’ (Rize) ve ‘Magosa Limanı’ (Kıbrıs) gibi değişik yörelerden 10 türkü seslendirdi.

Rodos Müzik Grubu da ‘Islak ıslak’ (Cem Karaca), ‘Sarı çizmeli Mehmet Ağa’ (Barış Manço) ve ‘Bir sevmek üç defa ölmek demekmiş’ (Üç Hürel) gibi Türk rock ve pop şarkılarından oluşan 8 eserle konuklara eğlenceli ve keyifli bir akşam yaşattı.

Gecede Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri de tango ve halk dansı gösterileriyle katkı sundu. Etkinlik, son sınavların yaklaştığı bu günlerde öğrencilere moral verirken, velilerin de çocuklarının ders dışı yeteneklerini izlemeleri ve gurur duymalarını sağladı. Ayrıca Atatürk Anadolu Lisesi’nin kuruluşunun 10. yıldönümüne denk gelen etkinlik, öğrenci ve aileler açısından daha da anlamlı hale geldi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa