Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
LUCKY HAYATA DÖNDÜ
LUCKY HAYATA DÖNDÜ
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin ölüme terk edilmiş halde bulduğu Doberman ırkı köpek, veterinerlerin şefkati ve tedavisiyle tekrar yaşama tutundu. Köpeğ,e İngilizce ‘şanslı’ anlamına gelen ‘Lucky’ adı verildi. 12 Şubat’ta Büyükşehir Belediyesi Hayvan...
10 Haziran 2015 21:27
Font1 Font2 Font3 Font4

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin ölüme terk edilmiş halde bulduğu Doberman ırkı köpek, veterinerlerin şefkati ve tedavisiyle tekrar yaşama tutundu. Köpeğ,e İngilizce ‘şanslı’ anlamına gelen ‘Lucky’ adı verildi.

12 Şubat’ta Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’nün 333 32 33 nolu acil ihbar hattını arayan bir vatandaş, Yeşildere Mahallesi’nde muhtemelen sahibi tarafından sokağa terk edilen bir köpeğin ölmek üzere olduğunu belirterek, daha fazla acı çekmemesi için uyutulmasını istedi. Hayvan ambulansı ile ihbar yerine giden veterinerler, aşırı derecede uyuz ve zayıf olan, vücudu yaralarla dolu Doberman cinsi köpeği can çekişirken buldu. Ambulansla Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Bakımevi’ne getirilen köpek hemen tedaviye alındı.
sahipsiz-kopek-lucky-yasama-tutundu_6897_dhaphoto2

HAYATA TUTUNDU

Bakıcılarının Lucky adını verdiği erkek Doberman, özel ısıtıcı lambalar altında günlerce serumla beslendi. Çıplak bir vaziyette bulunan 1.5 yaşındaki Lucky’nin enfeksiyon ve uyuz tedavileri yapıldı. Bakımevi personelinin ilgi ve şefkati ile hayata tutunan köpeğin vücudundaki yaralar iyileşti, tüyleri tekrar çıktı. Mucizevi bir iyileşme gösteren Lucky, kilo aldı ve 3 ay içinde sağlıklı bir Doberman görünümüne ulaştı. Hayata tutunma mücadelesiyle bakıcılarını şaşırtan Lucky, şimdi yeni sahibini ve yuvasını bekliyor.

sahipsiz-kopek-lucky-yasama-tutundu_6897_dhaphoto3

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa