Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
MECLİSTE ARSA KAVGASI
MECLİSTE ARSA KAVGASI
MURATPAŞA Belediye Meclisi Ak Parti grup sözcüsü Cemal Öner, Yamansaz’da belediyeye ait arsaların satışına karşı çıkınca Büyükşehir Belediyesi’nin aynı bölgedeki satışına karşı çıkmamakla eleştirildi.   Öner, “Kötü örnek örnek değildir....
7 Mayıs 2015 18:02
Font1 Font2 Font3 Font4

MURATPAŞA Belediye Meclisi Ak Parti grup sözcüsü Cemal Öner, Yamansaz’da belediyeye ait arsaların satışına karşı çıkınca Büyükşehir Belediyesi’nin aynı bölgedeki satışına karşı çıkmamakla eleştirildi.

 

Öner, “Kötü örnek örnek değildir. Hata yapılmış olabilir” dedi. MHP sözcüsü Mustafa Taşbaş ise Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam cezasını kınadığını açıkladı.

Muratpaşa Belediyesi, Mayıs ayı olağan meclisi, Belediye Başkanı Ümit Uysal başkanlığında toplandı. Belediyenin Kültür Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Ermenek Mahallesi’nde Yamansaz gecekondu önleme bölgesi sınırlarında belediyeye ait konut ve arazilerin satışı için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi görüşüldü.

cemal öner

Ak Parti Grup Sözcüsü Cemal Öner, belediyenin kendine ait taşınmazları satarak gelir elde etmesini ilkesel olarak doğru bulmadıklarını açıkladı. Öner, satışı istenen Ermenek’teki arsaların zaman içinde değerinin kat ve kat artacağını, bölgenin Antalya’nın kıymetli alanı haline geleceğini belirtti. Öner, bunun karşısında belediyenin mevcut mal varlığını koruyarak gelir getirici politikaların geliştirilmesi gerektiğini savundu.

‘KÖTÜ ÖRNEK ÖRNEK DEĞİLDİR’

CHP’li meclis üyesi Ahmet Öztürk, Ak Parti grubu adına yapılan açıklamalara “Büyükşehir, Yamansaz’da arsalarını satışa çıkardığında da aynı duyarlılığı gösterseydiniz” diye karşı çıkınca Öner, ikinci kez söz aldı. “Kötü örnek örnek değildir. Bir yerde hata yapılmış olabilir” diyen Öner, kendilerinin Muratpaşa’dan sorumlu olduklarına dikkat çekti. Öner, “Bizler, yaptığı icraatlar karşısında Türkiye’nin her yerini sattığı söylenen partinin mensuplarıyız. ‘Ülkeyi sattılar, parsellediler’ seçim çalışmalarında çok sık karşılaştığımız bir durum. Neleri yaptığımız, yapmadığımız ortada” diye konuştu. Bir yer satılıyorsa karşılığında önemli bir yatırımın belediyeye kazandırılması gerektiğini belirten Öner, “Gelir nasıl kullanılacak? Bu anlatılmadığı için paranın ne olduğuna ilişkin akıllarda soru işareti oluşuyor” dedi.

Eleştiriler karşısında Başkan Uysal, Yamansaz gecekondu önleme bölgesinde iddia edilenin aksine yeni arsa arzları söz konusu oldukça arsaların değerinin düşeceğini savundu. Ermenek arsalarının satışının konjonktürel olarak uygun olduğunu dile getiren Uysal, “Elde edeceğimiz paranın her kuruşu belediyecilik hizmetlerinde değerlendirilecektir. Muratpaşa Belediyesi gayrimenkul işletme şirketi değildir” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada, Yamansaz gecekondu önleme bölgesi sınırlarında belediyeye ait ortalama büyüklükleri 450 metrekare olan 494 parselin satışı CHP üyesi Songül Başkaya’nın çekimser, Ak Parti’nin ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.

MHP’Lİ ÜYE, DENİZ GEZMİŞ VE ARKADAŞLARINI ANDI
buna-karsiysan-ona-niye-karsi-cikmadin_7584_dhaphoto3

Gündem görüşmeleri öncesi CHP grubu adına yapılan açıklamada 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı. CHP’li üye Mehmet Tosun, üzerinde Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın fotoğraflarının yer aldığı bir afişi meclis sırasına astı. CHP grubunun ardından söz alan MHP sözcüsü Mustafa Taşbaş, “Olağanüstü dönemlerde yargı adaleti tecelli ettiremiyor. Yargı maalesef dirayetli bir şekilde ayakta duramıyor. İdam kararlarını kınıyorum. Deniz Gezmiş ve arkadaşları gibi Mustafa Pehlivanoğlu gibi bütün şehitlerin önünde saygıyla eğiliyorum” diye konuştu.

BAĞRIYANIK’IN GÖZALTINA ALINMASI MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP’li Songül Başkaya ise Adana’da MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Antalya’da Başsavcı Süleyman Bağrıyanık’ın hoş olmayan bir şekilde gözaltına alındığını belirterek, “Vicdanları yaralayan, yargı bağımsızlığına gölge düşüren uygulamaları kınıyorum” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa